Kılıçdaroğlu: Sanatçılarla ilgili söylediğim her sözün arkasındayım

Kılıçdaroğlu’ndan kendisine bir bildiri ile yanıt veren ve hakkında dava açacaklarını ifade eden ünlülere bir yanıt daha geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hatay’daki Oğulpınar Hudut Karakolu’nu beraber ziyaret ettiği ünlülere çok sert tepki göstermiş, “Afrin’de 52 şehidimiz var, yüzlerce yaralımız var. 52 şehidimizin daha kanı kurumadı. Toplanmışlar bir grup güruh, davul, zurna, klarnet, şarkılar, türküler. Ben merak ediyorum, bu rezil adamlar ve onları oraya götüren adam, sen eğer yüreğin yetiyorsa bir Afrin şehidinin evinin bulunduğu sokaktan geç yaylalar türküsünü söyle bakayım” ifadelerini kullanmıştı. Kılıçdaroğlu’ndan kendisine bir bildiri ile yanıt veren ve hakkında dava açacaklarını ifade eden ünlülere bir yanıt daha geldi. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ziyareti sırasında gazetecilerin konuyla ilgili sorusunu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Sanatçılarla ilgili söylediğim her sözün arkasındayım. Az bile söyledim” yanıtını verdi.

ÜNLÜLERDEN ORTAK BİLDİRİ
“Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamaları en güçlü biçimde kınıyoruz. diyen ünlüler bildiride şu ifadelere yer verdi:
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bir partinin genel başkanının, Afrin’de terör örgütleriyle göğüs göğüse çarpışırken silah arkadaşlarını kaybeden kahraman askerlerimize yönelik bir ziyaretten neden rahatsız olduğunu anlamakta güçlük çekiyoruz. Ana muhalefet liderinin, askerlerimize moral vermek için sınıra giden sanatçıları ne amaçla tahkir ettiğini anlayamıyor ve söylemlerini kabul etmiyoruz. Bu vesileyle Sayın Kılıçdaroğlu, bölgeye gitmekten neden imtina ettiğini Türk milletine açıklamalıdır. Ordumuzla ve milletimizle bir bütün olmaktan gurur duyan sanatçılar olarak Sayın Kılıçdaroğlu’nun hakaret içeren açıklamalarını kabul etmiyor, kamuoyunun takdirine sunuyoruz.”