Rolls-Royce çok özel bir modelini tanıttı

‘Bir otomobilden beklentiniz nedir?’ sorusuna verilmiş bütün cevapları unutturan bir otomobil, bu hafta sonu İngiliz otomobil üreticisi Rolls-Royce tarafından tanıtıldı. 4 yıllık bir çalışmanın sonucunda kişiye özel olarak üretilen bu araç, 12.8 milyon dolarlık fiyatıyla da ,dünyanın en pahalı otomobili olma özelliğine sahip.

İngiliz otomobil üreticisi Rolls-Royce bu cumartesi günü çok özel bir modelini tanıttı. Rolls-Royce Sweptail. 12.8 milyon dolarlık fiyatıyla Rolls-Royce Sweptail, bu güne kadar piyasaya çıkan dünyanın en pahalı otomobili olacak.

Sahibine özel üretilen Rolls-Royce Sweptail, 4 yıllık özel bir çalışmanın sonucu. 1920 ve 1930’larda özel olarak üretilen diğer Rolls-Royce’lardan esinlenilerek yaratılan bu özel iki koltuklu araca geniş panaromik cam tavan eşlik ediyor.

Tasarımında 20. yüzyılın başlarındaki araçlardan ilham alındığı kadar klasik ve modern yatlardan da esinlenilmiş. Son derece kişisel ve sahibine özel üretilmiş olan Rolls-Royce Sweptail, el işçiligi kalitesini, detaylara verilen önemi gözler önüne seriyor.

Mükemmelce cilalanmış Macassar Ebony ahşabının Paldao ile süslendiği iç kısımda sahibine klasik modern bir görsel yaşatıyor.

Rolls-Royce, arabanın teknik özelliklerini açıklamadı; ancak bu mevcut nesil, Phantom platformuna dayandığından, aracın motorunun, şirketin 6.75 litrelik V-12’sinin bir versiyonu oldupu tahmin ediliyor.

DÜNYANIN EN PAHALI OTOMOBİLLERİ
Mercedes-Benz Maybach Exelero – 8 Milyon Dolar

Lamborghini Veneno – 4.5 milyon Dolar

Koenigsegg CCXR Trevita 4.8 milyon Dolar

W Motors Lykan Hypersport 3.4 milyon Dolar

Bugatti Veyron 3.4 milyon Dolar

Ferrari Pininfarina Sergio 3 milyon Dolar