Yavuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlanıyor

Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın oğlu Yavuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlanıyor. Cenazesi ailesi tarafından hastaneden alınarak Marmara İlahiyat Camii’ne getirilen ve burada kılınan cenaze namazının ardından ebediyete uğurlanmak üzere Kanlıca Mezarlığına götürülen Yavuz Yılmaz’ın naaşını, babası Mesut Yılmaz omuzlarında taşıdı. Cenaze namazında devletin zirvesi de hazır bulundu.

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın oğlu Yavuz Yılmaz’ın Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Cami’nde yapılan cenaze törenine; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Lideri Devlet Bahçeli de katıldı.

OĞLUNUN TABUTUNU OMUZLARINDA TAŞIDI
Cenazeyi hastaneye almaya gelen Mesut Yılmaz cenaze aracına binerek camiye geldi. Yılmaz, oğlunun tabutuna omuz verdi.

Cenaze töreninin düzenleneceği cami çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Cami önünde bulunan Mahir İz Caddesi’nin bir bölümü demir bariyerlerle araç trafiğine kapatıldı. Yolun kullanmak isteyenler polis tarafından aranarak caddeye alındı.

AİLE TAZİYELERİ KABUL ETTİ
Mesut Yılmaz ile eşi Berna Yılmaz cami bahçesinde taziyeleri kabul etti. Törene siyaset, iş, sanat ve spor camiasından çok sayıda isim katıldı.

***

Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın oğlu Yavuz Yılmaz, İstanbul Üsküdar’da öğle namazı sonrası kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak. Genç yaşta yaşamını yitiren Yavuz Yılmaz’ı son yolculuğuna uğurlamaya birçok kişi geldi. Oğlunun cenazesinin getirildiğini gören Berna Yılmaz’ın, uzanıp evladının tabutuna dokunduğu anlar yürek yaktı. Ağlamaktan bitkin bir halde olduğu gözlenen Berna Yılmaz, cami avlusuna kadar oğlunun tabutunun arkasından yürüdü.

Mesut Yılmaz’ın oğlu Yavuz Yılmaz, cumartesi günü babasının silahıyla kendini vurarak hayatına son vermişti. Yavuz Yılmaz’ı son yolculuğuna uğurlamaya birçok kişi geldi.

Mesut Yılmaz sabah erken saatte Şişli’deki hastaneye diğer oğlu Hasan Yılmaz ile birlikte giderek cenazeyi aldı. Bitkin bir halde görünen Mesut Yılmaz oğlunun cenaze aracıyla camiye geldi. Cami avlusuna cenaze taşınırken Mesut Yılmaz ön taraftan tabuta omuz verdi. O sırada Berna Yılmaz camii avlusunun girişinde bekliyordu.

Oğlunun cenazesinin geldiğini gören Berna Yılmaz uzanıp tabutuna dokundu. Ağlamaktan gözleri şişmiş olan Berna Yılmaz, cami avlusuna kadar oğlunun tabutunun arkasından yürüdü.