Bahçeli: Türkiye’nin istikrar ve huzuru kaçırılmıştır

Bahçeli-Erzurum-2014-1MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bu seçimler, Türkiye için çok önemlidir. Türkiye iç ve dış tehdit ve tehlikelerle karşı karşıyadır. Türkiye sosyal ve ekonomik sorunlar yönünden çözümsüzlüğe terk edilmiştir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Erzurum İstasyon Meydanı’nda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçimleri münasebetiyle Milliyetçi Hareket Partisi’nin başkanlık divanı üyeleri, milletvekilleri ve merkez yönetim kurulu üyeleriyle Türkiye’yi ilçe ilçe, il il gezdiklerini söyledi.

Kars ve Iğdır’dan sonra Erzurum’da olduklarını anlatan Bahçeli, “Bu muhteşem kalabalık gösteriyor ki Erzurum, Milliyetçi Hareket Partisi’ni kucaklıyor, bağrına basıyor, ‘siz bizimsiniz’ diyor. 30 Mart seçimlerine 25 siyasi parti katılıyor. Bu siyasi partilerimiz, bin 394 seçim çevresinde demokratik haklarını kullanıyor ve başarı sağlamak için yarışıyor. Bütün siyasi partilerimize ve onların değerli adaylarına Milliyetçi Hareket Partisi olarak başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Bahçeli, Türk siyasi hayatında 45. yıl dönümünü kutlayan, köklü ve gelenekli bir siyasi parti olarak ilkeli, dürüst, temiz siyaset, temiz yönetim, temiz toplum amaçlarıyla milletin huzuruna çıkan Milliyetçi Hareket Partisi’nin adaylarının bu yarışta olduğunu ve kazanacağını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu seçimler için Milliyetçi Hareket Partisi, diğer siyasi partilerden çok daha önce hazırlıklarını başlatmış, çünkü 30 Mart seçimlerine Milliyetçi Hareket Partisi, çok daha farklı bir anlam yüklemektedir. Bu sadece belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği seçimi olmaktan öte Türkiye’nin kaderini belirleyecek olan bir sürecin başlangıcı olacaktır. Çünkü 30 Mart seçimlerinden hemen sonra 28 Ağustos’ta cumhurbaşkanlığı seçimi, arkasından 2015 yılı en geç 12 Haziran’ına kadar da 25. dönem milletvekilliği genel seçimleri yapılacaktır. Bu seçimler, Türkiye için çok önemlidir. Türkiye iç ve dış tehdit ve tehlikelerle karşı karşıyadır. Türkiye sosyal ve ekonomik sorunlar yönünden çözümsüzlüğe terk edilmiştir.”

“Türkiye gittikçe yeni sorunlarla baş başa bırakılmaktadır”

Bahçeli, “Türkiye’deki üniter yapı, milli devlet, toprak bütünlüğü tehdit altında ve zedelenmektedir. Türkiye’nin istikrar ve huzuru kaçırılmıştır. Türkiye gittikçe yeni sorunlarla baş başa bırakılmaktadır. Böyle bir süreç içerisinde seçimler anlam kazanıyor, bu seçimlere önem vermek gerektiği ortaya çıkıyor. Böyle önemli bir seçime girerken, bazı tedbirlerin alınması ve milletimize hizmet edebilecek bir kadronun sizin huzurunuza çıkarılması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Erzurum’un bir büyükşehir olduğunu anımsatan Bahçeli, şunları kaydetti:

“Erzurum’un nüfusu 766 bin 729’dur. Yüz ölçümü ise 25 bin 355 kilometrekaredir. Bu kadar geniş bir alana hizmet sunabilmek için birikimli, tecrübeli, davamızın insanı, Erzurum’a hizmet etmeyi görev kabul etmiş bir kardeşimiz, buraya aday gösterilmelidir ki gelişmişlik seviyesi farklı olan ilçeleri dengeli bir hale getirsin, hiç kimseyi birbirinden ayırt etmesin, hangi kökenden olursa olsun, hangi mezhepten olursa olsun, her birini Cenabı Allah’ın kutsal ve bir emaneti olarak görüp, en uzak ilçeden en yakınına kadar adaletli bir yönetim, toplumun tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir birikim, bununla ilgili bir program ve projelerle sizlerin huzuruna çıkması gerekiyor. Böyle bir şahsiyet var mıydı? Evet geçmiş dönemde vardı. Şimdi o şahıs, bir bilim insanı olarak dün milletimizin ve Erzurumluların huzuruna çıkan ama Erzurum’a küsmeyen, Erzurum’a kırılmayan bir şahsiyet, sayın Prof. Dr. Kamil Aydın, büyükşehir adayımızdır. Ne güzel hep beraber Kamil deyince, bayraklar da kalkıyor eller de kalkıyor. Çünkü kamil bir şehre Kamil bir başkan lazım. Şimdi bazıları bu gerçeği görüyor ama Erzurum’un iradesini iki kafese hapsederek, halkı aldatmaya ve kandırmaya çalışıyorlar ama şu muhteşem kalabalık, ucu bucağı gözükmüyor. En arkadakilere el sallıyorum. Şimdi böyle bir muhteşem mevcudiyeti Erzurum’da AKP ve CHP’nin arasına sıkıştırmak hak mıdır, hukuk mudur? Erzurum sesleniyor, haykırıyor. Dün buralardan hızla gelip geçenler, bu gür sesi duysunlar. Erzurum diyor ki ne AKP ne CHP. İlle de MHP diyor.”

Konuşması, sürekli “Devletin başına Devlet gelecek” sloganlarıyla kesilen Bahçeli, şöyle devam etti:

“Milletimiz 3 Kasım 2002 günü yapılan erken seçimde, 2001 yılı içerisinde baş gösteren siyasi ve ekonomik kriz sonucu yeni kurulan bir siyasi partiye ‘Acaba ekonomik sorunlarımı çözer mi, sosyal meselelerimizi çözüme kavuşturabilir mi, huzur ve güven içerisinde hayatımızı devam ettirebilir miyiz, işsizliği aşar, yoksulluğu yener ve Türkiye’nin sosyal barışını sağlar’ diyerek, Adalet ve Kalkınma Partisi’ne yönelmiş olan insanlarımız aradan geçen 11 yıldan sonra şimdi, ‘Ne yaptım ben’ diyor. ‘Nasıl yanıldım ben’ diyor. ‘Partinin adı Adalet ve Kalkınma ama ben aldandım, kandırıldım’ diyor. Şimdi Türkiye’de sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bir talan lobisi kurmuş. Sayın Recep Tayyip Erdoğan bir çalan lobisi kurmuş. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bir yalan lobisi kurmuş. Yani Sayın Recep Tayyip Erdoğan 11 yıllık dönemde gece gündüz çalıştığını söylüyor ama haddizatında çalışması çok daha farklı bir döneme dayanıyor. Milleti önce değişime ve dönüşüme götürüyoruz, yeni bir Türkiye kuruyoruz’ aldatmacasıyla önce millete yalan söylemeyi programının esası kabul etmiş. Daha sonra talan lobisi kurmuş, ona ilave olarak da bir çalan lobisi oluşturmuştur.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.