CHP'li İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi

Muharrem İnce-Bilecik-2015-1Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinde Kuran ile miting yapmasını çok sert eleştirdi.
Seçim çalışmaları için Bilecik’e giden Muharrem İnce’ye partililer 51. doğum günü nedeniyle CHP logolu pasta hazırladı. Alkışlar arasında pastayı kesip üzerindeki mumları üfleyerek söndüren Muharrem İnce, kendisine doğum günü sürprizi yapan partililere teşekkür etti. İnce daha sonra seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Muharrem İnce açılışta yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek şöyle dedi:
“Meydanlara çıkmış, elinde Kuran’la. Kuran-ı Kerim hepimizin kutsal kitabı. Allah’a şükür hepimiz Müslümanız. Sen harama bulaşmışsın. Elinde Kuran ile seçim meydanlarında geziyorsun. Geç bunları sen geç. Sen yetim hakkı, kul hakkı yiyen, evindeki paraları sıfırlayan, 7 dakika da Bilal oğlana hallettin mi deyip, o da anlamıyor, ısrarla anlatan sen değil misin? Bunu yapan sen değil misin? Türkiye’de siyaseti, vaatleri, seçim bildirgelerini genel başkanlar konuşur. Parti başkanları konuşur. Hatırlayın Demirel’i, Ecevit’i, Erbakan’ı, Türkeş’i. Televizyonlara çıkarlardı, anlatırlardı vaatlerini. Şimdi bak Bilecik’te meydan okuyorum, benim karşımda istediği kanalda istediği saatte tartışacak bir AKP’li var mı? Nerede öyle babayiğit? Peki bizim grup başkan vekillerimizin, genel başkan yardımcılarımızın karşısına bir bakan, bir grup başkan vekili çıkar mı? Peki Başbakan, 23 Nisan Başbakanı, bizim Genel Başkanımızın karşısına çıkıp orada tartışma yapar mı? Türkiye’de işler değişmiş. Kaçak saraydan çıkan zat meydan meydan geziyor, devletin parası ile propaganda yapıyor. Niye? Biliyor ki, o 23 Nisan Başbakanı konuşamaz. Onun yerine abisi devletin parası ile yapıyor.”
CHP PASTASI KESTİ
Bilecik’e giden CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’ye partililer 51′inci doğum günü nedeniyle üzerinde CHP logosu bulunan bir yaş pasta getirdi. İnce, “Ben CHP’yi bölmem” diyerek logonun kenarından pastayı kesti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.