Vahşet: Yaşamını yitiren 3 yaşındaki çocuğa cinsel istismar!..

Hayatını kaybeden 3 yaşındaki erkek çocuğu cinsel istismara uğramış

Çorum’da, kalp rahatsızlığı gerekçesiyle götürüldüğü hastanede yaşamını yitiren 3 yaşındaki erkek çocuğun cinsel istismara uğradığı belirlendi.

Yaşamını yitiren çocuğun annesi Z.B.Y. ve birlikte yaşadığı erkek arkadaşı B.Ç., “nitelikli kasten adam öldürme ve ölümle neticelenen çocuğa karşı cinsel istismar” suçlarından tutuklandı.

Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği (UCİM) Çorum il Koordinatörü avukat Hande Güllü, “3 yaşındaki çocuğu hastaneye getirdiklerinde makatından kan gelmiş muayene edilerek cinsel istismar olabileceği doktorlar tarafından söylenmiş” dedi.

R.E.Ş’nin 10 yaşındaki öz abisinin ifadesinde, B.Ç tarafından dövüldüğünü söylediği öğrenildi.

Doğuştan yakalandığı hipoplastik sol kalp sendromu nedeniyle yaşam mücadelesi veren 3 yaşındaki R.E.Ş., 26 Ağustos’ta İstanbul’da özel bir hastanede başarılı bir ameliyat geçirerek sağlığına kavuşmuştu. R.E.Ş., 7 Ekim’de yaşadığı kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Talihsiz çocuk hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Doktorların yaptığı ön incelemede çocuğun makatında kan tespit etmesi üzerine polise haber verildi. “Nitelikli kasten adam öldürme ve ölümle neticelenen çocuğa karşı cinsel istismar” suçlarından anne ve erkek arkadaşı tutuklandı. R.E.Ş., ise önceki gün toprağa verildi. Anne Z.B.Y’nin eski eşinden 10 ve 3 yaşlarında erkek çocuğu olduğu, sevgilisi B.Ç’den ise 3 aylık bir bebeği olduğu öğrenildi.

Yaşamını yitiren R.E.Ş’nin 10 yaşındaki öz abisi ve 4 aylık üvey kardeşi ise Sosyal Hizmetler Kurumuna teslim edildi. 10 yaşındaki erkek çocuğun ve 3 yaşındaki R.E.Ş’nin babası N.Ş ise anne Z.B.Y’den ve annenin sevgilisi B.Ç’den şikayetçi oldu.

“ÖN OTOPSİ RAPORUNDA DA CİNSEL İSTİSMAR BELİRTİLMİŞ”
Ucim Çorum il Koordinatörü Av. Hande Güllü, UCiM olarak davanın takipçisi olacaklarını söyleyerek, “R.E.Ş, daha öncesinde kalp rahatsızlığı varmış bununla ilgili {hipoplastik sol kalp sendromu~yarım kalp} 3 kez ameliyat geçirmiş.

7 Ekim’de hastaneye getirildiğinde makattan kan gelmesi üzerine cinsel istismar olduğu ortaya çıkmış. Ön otopsi raporunda da cinsel istismar belirtilmiş. Anne Z.B.Y’nin sevgilisinden 4 aylık bir bebeği de var.

10 yaşında ve 3 yaşında olan çocuklar eski kocasından. Ölen çocuğun babası N.Ş, çocuğunun kalbindeki rahatsızlıktan dolayı öldüğünü sanmış. Ancak istismar olayını duyunca her ikisinden de şikayetçi oldu” diye konuştu.

10 YAŞINDAKİ ÇOCUK: B.Ç BENİ DÖVÜYORDU
Olayla ilgili anne Z.B.Y ve birlikte yaşadığı erkek arkadaşı B.Ç.’nin ve 10 yaşındaki erkek çocuğun savcılık ifadelerine ulaşıldı. 10 yaşındaki erkek çocuğu ifadesinde, B.Ç tarafından dövüldüğünü söylediği öğrenildi.

Anne Z.B.Y., oğlunun cinsel istismara uğramadığını vurgulayarak, “Oğlum doğuştan kalp hastasıdır. Oğlum öldüğü gün kabızdı. Ayrıca oğlumun kanaması olsa ben görürdüm. O gün oğlumun altını ben değiştirdim. Öyle bir bulgu olsa ben de mutlaka fark ederdim. İstismar olayını kabul etmiyorum” dedi.

Anne Z.B.Y.’nın sevgilisi B.Ç. ise “Pandemi dolayısıyla eve zaten hiç misafir almıyorduk, enfeksiyon kapma riski oldukça fazlaydı. İstismar olayını bilmiyorum. Eve herhangi birileri girmiş olabilir” diyerek kendini savundu.