1 Mayıs: Kimliği belirsiz kişiler iki göstericiyi darp etti

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Fulya’dan Beşiktaş Meydanı’na gitmek isteyen gruba polis müdahale etti.
Ara sokaklarda havai fişek ve taş atan gruba polis, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Grup çöp konteynerlerini devirerek barikat kurdu. Çevik kuvvet polisleri grubu tazyikli su ve biber gazıyla dağıttı. Grup müdahalenin ardından ara sokaklara kaçtı. Polisin gruba müdahalesi sürerken kimliği belirsiz kişiler iki göstericiyi yakalayarak darp etti.
***
CHP Milletvekili Tanal polis barikatını araba ile geçti
CHP’li Mahmut Tanal, polis barikatını aracıyla geçip Barboros Bulvarı’ndan Beşiktaş Meydanı’na girdi. Yaşanan arbadede CHP İstanbul Milletvekili Adayı Ali Özcan yere düştü.
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, polis barikatını aracıyla geçip Barboros Bulvarı’ndan Beşiktaş Meydanı’na girdi. Ancak bu sırada bekleyen vatandaşlar da polis barikatını aşmaya çalışınca çıkan arbede CHP Milletvekili adayı Ali Özcan yere düştü.
POLİS GEÇİŞE İZİN VERMEDİ
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları nedeniyle polis, pek çok bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı. Bu çerçevede Beşiktaş Meydanı’na girişler kapatıldı. Barbaros Bulvarı Balmumcu Kavşağı’nda duran polis, CHP’li grubun meydana geçişine izin vermedi.
CHP’Lİ VEKİL BARİKATI ARAÇLA AŞTI
Bu sırada aracıyla kavşağa gelen CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, polis barikatıyla karşı karşıya kaldı. Polis meydana geçiş izin vermeyince şoförünü araçtan indirip, direksiyona geçen Tanal, polis barikatını aştı.
ARBEDEDE CHP’Lİ VEKİL DÜŞTÜ
Ancak bu sırada diğer vatandaşlar ve CHP İstanbul Milletvekili Adayı Ali Özcan da polis barikatını geçmek istedi. Çevik kuvvet polisleri Tanal’ın aracının ardından barikatı tekrar kapatınca bir süre arbede yaşandı. Arbede sırasında CHP İstanbul Milletvekili Adayı Ali Özcan da yere düştü.
Bu arada CHP’li grubun TOMA’dan yapılan ‘dağılın’ anonslarına rağmen Balmumcu’da bekleyişi devam ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.