Eurojackpot'ta rekor ikramiye: 90 milyon euro

Avrupa’da 16 ülkenin loto idarelerinin ortaklaşa düzenlediği Eurojackpot, bu hafta 90 milyon euro ikramiye verecek.
Geçen cuma yapılan çekilişte 75 milyon euroyu kimsenin kazanamaması üzerine Avrupa Lotosu’nda büyük ikramiye bu hafta 90 milyon euroya kadar yükseldi. 10 haftadır büyük ikramiyeyi kazanan çıkmayınca toplanan miktar 90 milyon euroya çıktı.
Rekor ikramiye en yüksek miktara ulaştığı için 8 Mayıs Cuma günü Helsinki’de yapılacak çekilişte yine kazanan çıkmazsa, büyük ikramiye bir alt derecede ikramiye kazananlara dağıtılacak.
Avrupa Lotosu’nda büyük ikramiyeyi kazanabilmek için 50 sayı arasından beş tuturmak, ayrıca 10 yedek sayının da ikisini doğru bilmek gerekiyor.
Büyük ikramiye kazanma ihtimali 95 milyonda bir olarak saptandı.
Şimdiye dek kazanılan en büyük ikramiye, Eylül 2014’de verilmişti. Bir Finlandiyalı, 61,2 milyon euronun sahibi olmuştu.
Eurojackpot’ın internet sitesinde yer alan bilgiye göre; kısa süre önce sadece 16 ülkede oynanabilen lotaya, artık internetten de oynanabildiği için, Türkiye’den katılım mümkün…
Eğer Hırvatistan, Çek Cumhuriyet, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Almanya, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Hollanda, Norveç, Slovenya, İspanya ve İsveç’e giderseniz, 8 Mayıs’a kadar rekor ikramiyenin sahibi olma şansınız var.

Leave a Reply

Your email address will not be published.