Schaeuble: "Yunanistan ile müzakereler yapıcı oldu"

Schaeuble-2015-2Almanya Maliye Bakanı Schaeuble, IMF’den yapılan açıklamada Yunanistan’a yardımın kesileceği ifadesinin yer almadığını söyledi.
Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, Uluslararası Para Fonu’nu (IMF) Yunanistan’a desteği keseceği yönünde bir açıklama yapmadığını söyledi.
Yunanistan ile müzakerelerin daha yapıcı olduğunu kaydeden Schaeuble, 11 Mayıs’a kadar bir anlaşma sağlanmasına şüpheli yaklaştığını ifade etti. Yunanistan’ın eurodan çıkmasını istemediklerini belirten Schaeuble, bunun her şeyi yapmaya hazır oldukları anlamına gelmediğini söyledi.
Berlin’de basın mensuplarına açıklama yapan Schaeuble “İmkanlarımız çerçevesinde Yunanistan’ın temerrüde düşmesini engellemek için her şeyi yapacağız. Ancak yapabileceklerimiz yetkilerimizle sınırlı” diye konuştu.
Hollanda Maliye Bakanı ve Eurogroup Başkanı Jeroen Dijjsselbloem ile yarın Yunanistan konusunu görüşeceklerini söyleyen Schaeuble “Yunanistan müzakerelerinde neden bu kadar fazla zaman harcandığını açıklayamıyorum” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.