‘Blackrock’ yatırım fonu dikkat çekiyor

Blackrock-yatırım-fonu-1Dünyanın ekonomik büyümesini 2030 yılına kadar sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi için 57 trilyon dolara ihtiyacı olduğu belirtiliyor.

EKONOMİ-Yatırım danışmanlığı şirketi McKinsey & Co.’nun dünyanın ekonomik büyümesini 2030 yılına kadar devam ettirebilmesi için 57 trilyon dolarlık yatırıma ihtiyacı olduğunu söyledi. Söz konusu yatırım ve alımların içerisinde hisse senetlerinden ülkelere yapılacak doğrudan yatırıma kadar pek çok kalem bulunuyor. 57 trilyon dolarlık paranın içinde ‘su teknolojilerinin’ de önemli bir yer tutuyor olması dikkat çekici.

ALTYAPI BÜYÜMEDE ÖNEMLİ
Yapılan analizlere göre altyapı projeleri dünyadaki ekonomik büyümenin artmasında oldukça önemli. Asya ve gelişmekte olan ekonomilerde ise özelleştirmelerin 57 trilyon dolarlık devasa bütçe içerisinde önemli bir yer tutması bekleniyor. Fakat analistler uyarıyor… Altyapı projeleri sadece ekonomik büyümeyi sürdürmesi adına da yapılırsa insan hayatını tehdit edici sonuçlar doğurabilir.

BLACKROCK’A DİKKAT
Ayrıca Blackrock isimli yatırım fonu da ekonomistlerin dikkatini çekiyor. Sadece finansal varlıklarının değeri 4.1 trilyon doları bulan şirket önümüzdeki dönemde dünyanın büyümesine en çok katkıda bulunabilecek olan şirketlerden biri olarak belirtiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.