Küfürlere pankartlı tepki

Spor Toto Süper Lig’in 24. haftasında Beşiktaş’ın evinde Mersin İdmanyurdu’na 1-0 yenildiği maçta tribündeki kadın ve çocuk seyircilerden ilginç protesto sesleri yükseldi.
Spor Toto Süper Lig’in 24. haftasında Fi-Yapı İnönü Stadı’nda oynanan Beşiktaş-Mersin İdmanyurdu maçında siyah beyazlı taraftarlar maç sırasında ve devre arasında başkan Yıldırım Demirören’i protesto etti.
Siyah-beyazlı takımın cezası nedeniyle sadece kadın ve çocuk taraftarların izlediği maçta, tribünlerden “Yeter Yıldırım Demirören” tezahüratları yükseldi. Karşılaşma sırasında aralıklarla yapılan tezahürat dikkat çekti.
Öte yandan karşılaşmanın devre arasında bir grup siyah beyazlı taraftar, Fi-Yapı İnönü Stadı’nın protokol tribününün önüne giderek, Başkan Demirören aleyhine tezahüratlarda bulundu.
Yaklaşık 50 kişilik grup, özel güvenlik görevlileri ve çevik kuvvetin müdahalesiyle dağıldı. Protokol tribününün önüne gelerek protesto yapan taraftarlar da, “Yeter Yıldırım Demirören” ve “Fenerbahçe’ye başkan olsana” tezahüratlarıyla protestolarını dile getirdi.
Beşiktaş taraftarının yaptığı bu protestonun sebebinin, aynı zamanda Kulüpler Birliği Başkanı olan Yıldırım Demirören’in 26 Ocak’ta Ankara’da yapılan TFF Olağanüstü Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Fenerbahçemiz” ifadesini kullanması olduğu tahmin ediliyor.
Küfürlere pankartlı tepki
Küfürlü ve kötü tezahürat nedeniyle seyircisiz oynama cezası alan Beşiktaş’ta, Fiyapı İnönü Stadı tribünleri küfür karşıtı pankartlarla donatıldı.
”Küfür etme, evden seyretme”, ”Bu tribünler küfürsüz inler”, ”Küfürlere karşıdır Beşiktaş Çarşı”, ”Küfür etmeye değil, maç izlemeye İnönü’ye”, ”Küfüre karşıyız, Beşiktaşlıyız” yazılı pankartlar dikkati çekti.
Günlerdir İstanbul’u etkisi altına alan soğuk havaya rağmen Fiyapı İnönü Stadı’na gelen kadın ve çocuk taraftarlara çorba, çay ve salep ikramı yapılırken, ayrıca kulübün lisanslı ürünlerinden atkı ve bere hediye edildi.
Bu arada tribündeki kadın ve çocuk taraftarlar, ”Beleştepe” diye adlandırılan stat dışında, sahanın bir bölümünü gören bölümden maçı izleyenlerle karşılıklı tezahürat yaptı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.