Rus ordusundan emekli paraşütçüler, Putin karşıtı klib yaptı

Rus ordusundan emekli paraşütçülerin kurduğu rock müzik grubu VDV, Putin karşıtı video klibiyle internet alemine hızlı bir giriş yaptı.
Yayına girdiği birkaç gün içinde, yarım milyondan fazla kişinin izlediği “Biz hariç hiç kimse” isimli klip, Rusya Başbakanı Vladimir Putin’i görevden ayrılmaya çağırıyor. Dövmelerle kaplı kaslı kolları, başlarındaki mavi bereler ve ilginç kıyafetleriyle dikkati çeken iki şarkıcının seslendirdiği parçanın sözleri şöyle: “Savunmayı mahvettin, ordu çöktü, askerlerin üstüne tükürdün ve subayları dolaşmaya yolladın. Yaptıklarını affetmiyoruz ve barışçıl bir dille rica ediyoruz: Yaylan, tiran!
Sen de benim gibisin, insansın, Tanrı değil. Ve ben de senin gibiyim. Aptal bir adam değilim. Yalan söylemene ve çalmana izin vermeyeceğiz. Biz özgür paraşütçüleriz, devlet ana bizimle! Sen sadece bir devlet memurusun, çar veya Tanrı değil.”
Geçen perşembe Youtube’a eklenen video, Rus televizyon kanalı Dodj tarafından haber yapıldı.
Müzik grubu VDV’nin üyeleri, önce Sovyet ordusunun, daha sonra Rus ordusunun seçkin bir kesimini oluşturan hava kuvvetlerinin eski mensupları. Otuz bin kişilik askeri güce sahip birlikte, Rus ordusunun en güçlü ve ürkütücü savaşçıları görev yapıyor. Hürriyet’in haberine göre rejim ve Putin karşıtı yayınlara, Rusya’da geleneksel medya kanallarında yer verilmiyor, bu yüzden, bu klip ve benzeri eleştirel içerikli yayınlar internette büyük ilgi görüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.