‘Adalet’ meclis kürsüsünde

CHP’li milletvekilleri dün TBMM Genel Kurulu’na ellerinde ‘adalet’ yazan dövizlerle geldiler. Elinde ‘adalet’ yazan dövizle kürsüye gelen CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “Kılıçdaroğlu adalete yürüyor, özgürlüğe yürüyor, demokrasiye yürüyor ve sonuçta mutlaka eşitlik, özgürlük, adalet, demokrasi için mücadele eden kazanacaktır” dedi.

Genel Kurul saat 14.00’te açıldığında CHP’li milletvekilleri ellerinde taşıdıkları ‘adalet’ yazan dövizleri gazetecilere gösterdiler. Seçim bölgesi Çanakkale’nin sorunlarıyla ilgili konuşmak yapmak isteyen CHP’li Muharrem Erkek, “Çanakkale’deki kirliliği konuşacaktık ama maalesef çevre kirliliğinden çok daha önemli bir kirliliği adalette yaşıyoruz” dedi.

VİCTOR HUGO’LU YANIT
Erkek, şunları söyledi: “Victor Hugo’nun çok güzel bir sözü vardır: ‘Bir masum insan cezaevine gönderileceğine, bin suçlu dışarıya çıksın.’ Bakın, Ergenekon, Balyoz, Oda TV, şike kumpaslarında aynı şeyleri söylüyordunuz, aynı şeyleri ama masumiyet karinesini hep ihlal ettiğiniz için adalet tecelli ettiğinde maalesef utandınız. Oluşmayan bir suç, siyasallaşmış yargı tarafından cezayla sonuçlandırıldı. Ama asıl amaç, Enis Berberoğlu’nu cezalandırmak değil; asıl amaç, adaleti, demokrasiyi ve Cumhuriyet Halk Partisini cezalandırmak.

‘TALİMAT ALAN YARGIÇ’
Kumpas davalarında FETÖ’yle iş birliği yapıyordunuz, şimdi maalesef aynı şeyleri siz yapmaya devam ediyorsunuz. Bizim için, Cumhuriyet Halk Partisi için, hukukçular için Fetullah Gülen’in imamlarından talimat alan bir yargıç ile saraydan talimat alan bir yargıç arasında hiçbir fark yoktur. Ama kimse merak etmesin, bugün Genel Başkanımız bir yürüyüşe başladı. Evet, Kılıçdaroğlu adalete yürüyor, özgürlüğe yürüyor, demokrasiye yürüyor ve sonuçta mutlaka eşitlik, özgürlük, adalet, demokrasi için mücadele eden kazanacaktır.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.