‘ANEKDER’in düzenlediği ‘Pandemide Ekonomi’ webinarı ses getirdi

‘Anekder’ Anadolu Ekoloji ve Kalkınma Derneği tarafından düzenlenen, ‘Pandemide Ekonomi’ temalı webinar sadece ülkemizde değil dünyanın birçok yerinde ses getirdi.

Covid-19 coronavirüs salgınının Türkiye ve Dünya ekonomisi üzerine etkisinin konuşulduğu ‘Pandemide Ekonomi temalı webinarda, Türkiye ile AB’nin ekonomik ilişkileri de masaya yatırıldı.

ANEKDER’in düzenlediği ‘Pandemide Ekonomi’ webinarının sunumunu yapan Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Ayşe Pınar:

“Anadolu Ekoloji ve Kalkınma Derneği (Anekder) Başkanı ve Merkezi Brüksel’de bulunan Edacco kurumu ile Licorval şirketinin Türkiye Hukuk Temsilcisi Avukat Cemal İnce ve ekibinde yer alan Avukat Hakan Kızılelma (İstanbul), Avukat Enes Çömez (Ankara), Avukat Özge Aksüt Suran (Gaziantep), Avukat Mehmet Ali Koç (Antalya), Avukat Efgan Yüksel (Kayseri) katılımıyla gerçekleşen webinar, yurt içi ve yurt dışından izleyen üyelerimiz, gönüllülerimiz, izleyecilerimiz tarafından çok beğenildi ve olumlu tepkiler aldı.

Katılımcılar ülkemizin farkı bölgelerinde (Covid-19) Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanmakta olan sağlık ve ekonomik sorunlarının yanı sıra Türkiye ile AB’nin ilişkilerini dile getirdiler.

Dünya, korona virüse karşı çok zorlu bir sınavdan geçiyor.

Ülkemiz, günlük vakalardaki büyük artışlar göz önüne alındığında salgınla mücadelede sınıfta kaldı.

Yeni dünya düzeninde Türkiye’nin, dünyanın en önemli aktörlerinden olması için yetkililerimiz,

vatandaşlarımızın, başta sağlıkçılarımız olmak üzere çalışmak zorunda olan tüm emekçilerimizin salgından zarar görmemelerini sağlamakla birlikte alınması gereken her türlü önlemi almak zorundadır” dedi.

Pınar, ‘Pandemide Ekonomi’ temalı webinarı kaçıran üyelerimiz, gönüllülerimiz ve izleyicilerimiz, yayınımızı www.anekder.org sitemizden izleyebilirler diyerek sözlerini tamamladı.

‘Pandemide Ekonomi’ temalı webinarı izlemek için tıklayın