Bahçeli: Başbakan Erdoğan rüşveti saklamak için çırpınmaktadır

Bahçeli-İznik-2014-1MHP Genel Başkanı Bahçeli temel atma töreni için Bursa’nın İznik ilçesinde vatandaşlara seslendi.
GÜNCEL-İşte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:
Türkiye Başbakan’ın yolsuzluklarıyla çalkalanmıştır. Başbakan Erdoğan ve yandaşları demokrasinin nimetlerini kendi ikballeri için kullanmıştır. Milli irade aldatılmıştır. Milletimizin AKP’ye verdiği destekten dolayı Erdoğan dengeyi kaybetmiştir. Bu yanlışlara karşı adaletin sessiz kalmaması Başbakan’ı korkutmuştur. Yolsuzluğu örtebilmek için suikast iddialarından medet umulmuştu. Ona göre hedef Türkiye’dir. Yine bu zihniyete göre ülke içinde aktörler kullanılmıştır. Tuzak ise yurtdışından kurulmuştur. Başbakan bunlarla da yetinmemiştir.
‘AÇIKLARI ÇOK FAZLA’
Başbakan Erdoğan rüşveti saklamak için çırpınmaktadır. Açıkları çok fazladır. Yolsuzluğu inkar etmektedir. Hükümeti ve kendisi başından ayağa yolsuzluk olmuştur. Madem bunlar komplo. Neden o bakanları görevden almıştır o zaman. Suçlamaları kabullenmek değil midir bu. Erdoğan etrafıyla birlikte suçüstü yakalanmıştır. Ancak bir suçlu bu denli telaşa kapılabilir. Başbakan Erdoğan bu işten yakayı kurtaramayacaktır. Başbakan Erdoğan gerçekleri değiştiremeyecektir. Komplo tezleriyle neden olduğu karanlıktan çıkamayacaktır. Devlet içinde bir devlet varsa bunun sorumlusu da Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetidir. Bu zihniyet kazdığı kuyuya düşecektir. Paralel devlet varsa, bunu bulup ortaya çıkarmak siyasi namus olarak görülmelidir. Başbakan’ın bahsettiği örgüt kimdir? Başı ve gövdesi kimlerden meydana gelmiştir?
DEMOKRASİ İMTİHANIDIR BU
Başbakan Erdoğan Türkiye’yi yıkmak için şeytanla bile ortaklık edecek kadar gözü dönmüştür. Karşımızda kalleş, küflenmiş, kirlenmiş bir hükümet bulunmaktadır. Vatandaşımız ayağına ayakkabı bulamazken onlar milyon dolarları ayakkabı kutularında sakladılar. Bu edep ve haya yoksanlığı AKP hükümetinden yüz almıştır. Başbakan Erdoğan hukuka saygı göstermeli, mahkemeleri sabote etmemeli. Gerekirse çocuğuyla birlikte çekinmeden ifade vermelidir. Hukukun karşısında herkes eşittir bunu unutmasın. İznikli kardeşimizin, herkesin beklentisi budur. Başbakan Erdoğan harama el uzatmadıysa korkacak bir şeyi yoktur. Ama korkunun da ecele faydası olmayacaktır. Türkiye bunun hesabını sormak için 30 Mart seçimlerini beklemektedir. Sandık önünüze gelecektir. Demokrasi imtihanıdır bu. Bu seçim haramla helalin mücadelesine şahit olacaktır.
Gelin hep birlikte Türkiye’yi kurtaralım. Onları sandığa süpürelim gitsin. Sizlerden bekliyorum ki ülkenize sahip çıkınız. Helal kazancınıza sahip çıkınız. Hükümet artık meşrutiyetini kaybetmiştir. Bu hükümetle geçen her gün geleceğe darbedir. Artık yeter deyin. Ne AKP, CHP. İznik için bir tek MHP’dir.
AJANSLAR

Leave a Reply

Your email address will not be published.