‘Doktor Who’ macerası

Doktor Who-2014-1Bilimkurgu yazarı Douglas Adams’ın Doktor Who için yazılmış fakat yayınlanmamış senaryosu kitap olarak karşımızda

Douglas Adams’un yıllar önce Doktor Who için kaleme aldığı fakat o dönem yayınlanmayan bölümü romana dönüştü. Bölüm izleyiciler tarafından ‘Kayıp Macera’ olarak adlandırılmıştı. Romanı Shada isimli romanın yazarı Gareth Roberts aynı zamanda Doktor Who senaryosunun ve dokuz farklı Doktor Who romanın yazarı.

Doktor’un eski dostu, Zaman Lordu Profesör Chronotis emeklilik hayatını Cambridge Üniversitesi’nde sürdürmektedir – yanında birkaç zararsız eşya da getirmiştir. Fakat bunların arasında, Gallifrey’in Muhterem ve Kadim Yasalar’ı da vardır. Üstüne üstlük bu kitabı, dünyadan haberi olmayan yüksek lisans öğrencisi Chris Parsons’a pervasızca ödünç vermiştir. Muhterem ve Kadim Yasalar evrendeki en tehlikeli eserlerden biridir ve yanlış ellere geçmesi felaketle sonuçlanabilir. Sinsi Skagra’nın kitabı elde etmesi ise, olabilecek en kötü şeydir. Skagra, evrene hükmetme eğilimli iflah olmaz bir sadist ve egoisttir. Üstelik Cambridge’e doğru yola çıkmıştır:Hedefi de kitap ve doktordur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.