‘Hobbit’ gişe hasılatında zirveyi yine bırakmadı

Hobbit-The Desolation of Smaug-1Hobbit üçlemesinin ikinci filmi “Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları”, gösterimdeki ikinci hafta sonunda gişe hasılatında zirveyi yine bırakmadı

KÜLTÜR SANAT-Hobbit üçlemesinin ikinci filmi “Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları” (The Hobbit: The Desolation of Smaug), gösterimdeki ikinci hafta sonunda gişe hasılatında zirveyi yine bırakmadı. J.R.R. Tolkien’in romanından yönetmen Peter Jackson tarafından sinemaya uyarlanan film, ABD’de seyircilerin yoğun olarak sinema salonlarına akın ettiği Noel öncesi hafta sonunda gişede iddialı olan bir başka yapımı “Anchorman 2: The Legend Continues” (Anchorman 2: Efsane Sürüyor) adlı filmi geride bırakmayı başardı.

“Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları”, gösterimdeki ikinci hafta sonunda 31.5 milyon dolar hasılat yaptı. Başrolünde Will Ferrell’in oynadığı “Anchorman 2” ise cuma, cumartesi ve pazar günlerinde tahmini olarak 26.8 milyon dolarlık bilet satışıyla ikinci oldu. Salı akşamı gösterime giren “Anchorman 2”nin toplam hasılatı ise 40 milyon civarında. Türkiye’de ilk 10 günde yaklaşık 753 bin kişi tarafından seyredilen Hobbit serisinin ikinci filminin dünya genelindeki toplam hasılatı ise 300 milyon doların üstüne çıktı. Yönetmen David O. Russell’ın politik yozlaşmayı anlattığı ve Oscar’larda da iddialı olan “American Hustle” da ilk hafta sonunda 19.1 milyon dolar hasılatla öne çıkan filmlerden biri oldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.