Müjdat Gezen: 'Kardeşimi kaybettim'

Müjdat Gezen-2015-172 yaşında hayatını kaybeden Zeki Alasya’nın ölümü hakkında Müjdat Gezen açıklamalarda bulundu.
Türk tiyatro ve sinema dünyasının usta isimlerinden Zeki Alasya’nın vefatı hakkında Müjdat Gezen şunları söyledi:
‘Çok kötü oldum. Onu dört beş gün önce hastanede ziyaret ettim. Çok kötüydü…
O kadar çok sevdiğim bir insandı ki. Aile dostumdu. Ama bekliyorduk çünkü karaciğerde iki büyük tümör vardı. Onu ziyaret ettim ve kimse gelmemişti, Koç Üniversitesi Hastanesi’nde yatıyordu Topkapı’da. Rengi sapsarıydı, hiçbir şey yemiyordu. Eşiyle konuşmuştum, doktorlar da tatsız haberler veriyordu. Çırpınıyorlardı ama… Bekliyorduk. Ona çiçek göndermiş, ‘bu da geçer’ demiştim. İştahı hiç yoktu, yemiyordu. Türk tiyatrosu için önemliydi ama insan olarak çok değerliydi. Kardeşimi kaybetmiş gibiyim. O gün bugündür televizyonu açmıyordum. Çok ağlıyordum… Ah… Çok kötü oldum şimdi.’
***
Türk tiyatro ve sinema dünyasının usta isimlerinden Müjdat Gezen, Zeki Alasya’yı kaybetmenin üzüntüsünü bu mektupla dile getirdi.
“Sevgili kardeşim Zeki.
Bu sana ilk ve son mektubum. Bundan evvel mektup yazmama gerek yoktu çünkü yüz yüze görüşebiliyorduk o nedenle ilk mektubum. Son mektubuma gelince bundan sonra sana mektup yazamayacağım için.
Güzel günlerimiz oldu. Özellikle cennet mahallesinde 2 yıllık dizi çekimlerimiz sırasında hep güldük eğlendik. Ben ne zaman hasta olsam kuliste uzandığımda yanıma gelir “Ufki Müjdat” derdin. Yani yatay. Seninle nasıl olsa bir gün buluşacağız. Sen yaşadığın sürece insan biriktirmeyi para biriktirmeye tercih ettin. Ev sohbetlerimizde hayata dair hep olumlu yaklaşımların olurdu. Güzel insandın. Ben seni hep sevdim Zeki. İçtenliğin iyi insanlığın yardımseverliğin üst üste eklenince kaçınılmaz olarak oradan iyi oyuncu çıkıyor.
Pazar günü sana veda edeceğiz. Kuşkusuz bu mektubumu okumadan gideceksin. Ama sen gittikten sonra da insanlar seni izleyip mutlu olacaklar.
Güle güle git güldüre güldüre git canım kardeşim.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.