"Ramazanda Caz" konserleri

“Ramazanda Caz” konserleri kapsamında, 6 Ağustos’ta Aydın Esen ve Okay Temiz, 9 Ağustos’ta ise İlhan Erşahin birer konser verecek.
”Ramazanda Caz” etkinliğinin ilkine ”Aydın Esen Plays for Ramadan” projesiyle katılan Aydın Esen, bu kez Okay Temiz ile birlikte hayranlarının karşısına çıkacak.
BT KÜLTÜR SANAT-Konsere gelen izleyiciler aynı zamanda saat 19.00-21.00 saatleri arasında müzedeki ”Kobra-Özgür Sanatın 1000 Günü” sergisi ve ”Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu”nu ücretsiz gezme imkanı bulacak.
Etkinliğin 9 Ağustos’ta İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde düzenlenecek kapanış konserinde ise son albümü ”Night Rider” ile ”İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions” sahne alacak.
”Night Rider”, İsveç’te doğan ve 20 yıldır New York’ta yaşayan, turneleriyle dünyayı dolaşan İlhan Erşahin’in İstanbul ile ilişkisini yansıtıyor. Erşahin, enstrümentalist ve besteci olarak 10 yılı aşkın süredir çağdaş caz ve elektronik müzik arenasının en önemli sanatçılarından biri oldu. Öncelikle Amerikan cazından etkilenmiş olan Erşahin, aynı zamanda reggae, hip-hop, electronic, pop ve özellikle Orta Doğu folk müziğini de benimsemiş durumda. Bunun etkileri de hem çeşitli albümlerine, hem de projelerine yansıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.