Sahil Güvenlik dizisi beyaz perdede

Herkesin hayatında iz bırakan Sahil Güvenlik dizisi artık beyaz perdede. 27 yıl önce Pamela Anderson’ın giydiği efsane kırmızı mayoyu, bu kez 26 yaşındaki model Kelly Rohrbach giydi.

1990’lı yıllara damgasını vurmuş Baywatch yani Sahil Güvenlik dizisi seksi kadın oyuncuları ve kaslı erkekleriyle dönemin en çok seyredilen dizisiydi. David Hasselhoff, Carmen Electra ve Pamela Anderson gibi yıldızların başrolünde yer aldığı dizinin en ikonikleşmiş detayı ise can kurtaran kadınların giydiği kırmızı mayoydu… Ama bu mayo sadece Pamela Anderson ile efsaneleşti ve yıllar geçse de onu hep kırmızı mayolu haliyle hafızalarımıza kazıdık.

Sahil güvenlik 27 yıl aradan sonra şimdi de beyaz perdede… Dwayne Johnson, Zac Efron, Alexandra Daddario gibi isimlerin yer aldığı filmde, kırmızı mayoyu bu kez 26 yaşındaki model ve oyuncu Kelly Rohrbach giydi.

FİLM SAHİLLERİ ETKİLEDİ
Sahil Güvenlik dizisi 90’larda sadece ekranda fırtınalar estirmemiş, günlük hayata da etki etmişti… O dönemlerde erkeklerin çoğu kaslı bir vücuda sahip olmak için soluğu spor salonlarında almış, kadınlar ise plajlarda kırmızı mayo giymeye başlamıştı.

Şimdi ise filmin de gösterime girmesiyle pek çok hızlı tüketim marka, koleksiyonlarına ikonikleşmiş mayoyu da ekledi. Sade, işlemeli, dekolteli olanların dışında, birebir Baywatch yazılı mayolar da görmeniz mümkün.

Sosyal medyada ise baywatch hashtagli pek çok fotoğraf paylaşılmaya başlandı bile. Kırmızı mayosunu giyen soluğu Instagramda alıyor… İşte bizim gözümüze takılanlar… Belki size de model seçiminde ilham verebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.