Selda Bağcan, Queen Elizabeth Hall'de konser verdi

Londra’da Selda Bağcan rüzgarı
Türk müziğinin önemli seslerinden Selda Bağcan, Londra’nın en büyük sanat merkezlerinden Southbank Centre’daki Queen Elizabeth Hall’de konser verdi
BT KÜLTÜR SANAT-2012 Londra Olimpiyatları kapsamında düzenlenen Meltdown Festival’de sahne alan Selda Bağcan, aralarında farklı uluslardan çok sayıda izleyicinin katıldığı konserde en çok sevilen şarkılarını seslendirdi.
Amerika’nın New York kentinde verdiği konserin ardından 2 Ağustos Perşembe akşamı Londra’nın en önemli konser salonlarından Queen Elizabeth Hall’de sahne alan Bağcan, izleyenlere unutulmaz ;müzik şöleni yaşattı. Bağcan, konserinde ‘Beni Unutma’, ‘Sivasın Yollarına’, ‘Sarı Saçlım Mavi Gözlüm’, ‘Yalan Dünya’, ‘Tatlı Dillim’, ‘İnce İnce bir Kar Yağar’ gibi kendi bestelerinin de aralarında bulunduğu şarkılarını izleyenlerle hep bir ağızdan söyledi.
QUEEN ELİZABETH HALL’DE HALAY ÇEKTİLER
Hareketli parçalardan oluşan bir repertuar hazırlayan sanatçıya konser salonundaki Türk hayranları da halaylar çekerek eşlik etti. Salonun önüne kadar inen hayranları halaylar ve alkışlarla salonu inletirken Bağcan sevincini “Queen Elizabeth Hall, Elizabeth Hall olalı böyle bir coşku gördü mü” sözleri ile ifade etti.
TÜRK BAYRAĞIYLA ŞARKI SÖYLEDİ
Sanatçı, Aşık Mahsuni Şerif’in Atatürk için bestelediği ‘Sarı Saçlım Mavi Gözlüm’ adlı şarkısını elindeki Türk bayrağı ile seslendirdi. Sevenlerinin coşkulu alkışları ile eşlik ettiği Bağcan, şarkının sonuna kadar Türk bayrağını elinden bırakmadı. Yaklaşık 2 saat sahneden kalan Bağcan sevenlerine harika bir müzik ziyafeti sundu. Selda Bağcan, Antony and the Johnsons’tan Antony Hegarty’nin sanat danışmanlığını yaptığı, ‘Meltdown Festivali’ne davet edilen Türkiye’den tek sanatçı oldu.DHA

Leave a Reply

Your email address will not be published.