Son Savaş: Aşk

Son Savaş-Aşk-2015-1Vizyona bugün romantik öykülü üç film birden giriyor. Yerli film sevenler “Aşk Olsun” veya “Sonsuz Bir Aşk”ı, Hollywood’u tercih edenler “Son Savaş: Aşk”ı tercih edebilirler.
Beyaz perdenin en sevdiği konu olan aşk, bu hafta vizyona giren üç yeni filmin ana teması. Aşk filmlerinden hoşlananlar, bizim sinemamızın verimi “Aşk Olsun” ve “Sonsuz Bir Aşk”ı ya da Hollywood’tan konuğumuz “Son Savaş: Aşk”ı (The Lovers) tercih edebilirler.
Neslihan Yıldız Alak ve Murat Serezli’nin, Eşref Dinçer’in senaryosundan yola çıkarak birlikte çektikleri “Aşk Olsun”, romantik komedi tarzında. İlker Aksum, Sedef Avcı, Kenan Ece ile Selen Seyven’in oynadıkları “Aşk Olsun”da; Ozan kadınlara aşk doktorluğu yapmaktadır. Yeni müşterisi Ceyda, ayrıldığı sevgilisi Caner’e geri dönmek için Ozan’dan yardım ister. Fakat Caner bu arada eski aşkını unutmak için yeni bir ilişkiye başlamıştır. Filmin yönetmenlerinden Murat Serezli’nin yorumu şöyle: “‘Aşk Olsun’, uzun zaman senaryosu üzerinde çalıştığımız, bir yılı aşkın bir süredir de dinlenmeye bıraktığımız bir projeydi. Film Bahçesi, filmi yapmaya karar verince, çok kısa zamanda hummalı bir çalışma başladı. Sistematikliğin getirdiği hızla tamamlanan ön-prodüksiyon süreci sonrası, çekimlerde hava muhalefeti ve mevsim normalleri yüzünden kısa gündüzler dışında problem yaşamadık. Özenle yapılan cast çalışmasıyla, filmdeki karakterlerin gerçek hayattaki karşılıklarını tam anlamıyla bulduğumuza inanıyorum. Ergenliğimizden beri karşı cinsle ilişkiler aklımızı kurcalayıp durmuş, binbir çeşitte tespitler yapmamıza neden olmuştur. Bunların çoğu, doğru zannetiğimiz yanlışlar ve güdük tespitlerle sınırlı olsalar da bir şekilde işimize yararlar. Filmimizin ana kahramanı bu konularda tam bir duayen. Ama çok bilmek bile, bazen kendi derdini çözebilmeye yeterli gelmeyebiliyor. 99’unu tanısan, karşına o bilmediğin son 1 çıkıyor. Ve dengeni de o bozuyor zaten.”
Haftanın diğer yerli aşk filmi ise Ozan Uzunoğlu’nun imzasını taşıyor. “Sonsuz Bir Aşk”ta, İsmail Hacıoğlu, Özlem Tekin, Ferhat Gündoğdu, Ceren Balıkçı, Orçun Kaptan, Ayfer Dönmez, Süleyman Turan oynuyor.
“Sonsuz” filminin devamı olarak çekilen “Sonsuz Bir Aşk” filminin müzikleri ise Yıldıray Gürgen imzalı. Çekimleri Denizli, Antalya ve İstanbul’da gerçekleştirilen “Sonsuz Bir Aşk” sinemaseverleri, dostluğun, aşkın, acımasız gerçeklerin derinden hissedildiği bir zamana sürüklüyor. Filmde, bir yudumluk hayatı doya doya yaşamaya çalışan kanser hastası Volkan ve Serhan’a yol arkadaşlığı yapıyoruz. Kendilerini acımasız zamanın gerisinde ve uçurumun kenarında bulan iki dost, yarının olmadığını biliyorlar ama “Her şeye rağmen yaşamak güzel!” deyip bir kez daha düşüyorlar yollara.
Zamanlararası aşk
Hollywood usulü aşk fi lmimiz “Son Savaş: Aşk” 2020’de geçiyor. Roland Joff e’nin yönettiği ve Josh Hartnett, Alice Englert, Tamsin Egerton ile Bipasha Basu’nun oynadığı fi lmde karısı Laura ile birlikte bir İngiliz ticaret gemisinin enkazını keşfetmek için dalan Jay Fennel’in öyküsü ele alınıyor. Bu tehlikeli dalış sırasında Laura tuzağa düşer, kocası Jay ise onu kurtarmaya çalışırken kazaya uğrayıp komaya girer. Başarılı bir deniz arkeologu olan Jay’in beyin ölümü gerçekleşmiştir. Hikaye sonrasında 1778 tarihine geri dönüp benzer bir hikâyenin başkarakteri olan James Stewart’ın öyküsüne odaklanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.