Marisa Papen: ‘Kalbimizi ve içgüdümüzü dinleyemiyoruz’

Mısır ve İsrail başta olmak üzere birçok ülkeye giderek çırılçıplak fotoğraflarını çektiren ve birçok kere gözaltına alınan Marisa Papen isimli mankenin geçen hafta Türkiye’ye geldiği ve burada da fotoğraflar çektiği ortaya çıkmıştı. Karelerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından Papen tepkilere yanıt verdi.

Belçikalı manken Marisa Papen’in geçen hafta Türkiye’de Aya Sofya, Kapadokya, Eminönü ve Boğaz’da çekilen fotoğrafları sosyal medyada paylaşılmış ve gündem olmuştu. Daha önce Mısır ve İsrail gibi ülkelerin kutsal noktalarına giden ve buralarda da çırılçıplak poz vererek tartışma yaratan Papen’in Türkiye’de çektiği çıplak fotoğrafları büyük bir tartışmayı da beraberinde getirmişti.

Papen, fotoğrafların ardından takipçilerini adeta ikiye bölmüştü… Bazı takipçileri Papen’i cesaretinden ötürü kutlarken birçok kişi ise genç mankenin gözaltına alınması gerektiğini söylemiş ve kendisinin topluma hakaret ettiğini ifade etmişti. Bu açıklamaların ardından Papen sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı.

İngiliz basınında yer alan haberde Papen, “Daha önce de çok kez söylediğim gibi Tanrı tarafından yaratılan bir vücut nasıl saldırgan olabilir” dedi.

Papen, “Artık kalbimizi ve içgüdümüzü dinleyemiyoruz. Doğduğumuz andan itibaren beynimiz yıkanıyor” dedi. Türkiye’deki siyasi ve sosyal durumu bilmediklerini söyleyen Papen, “Ben haberleri takip etmiyorum, ortağım ve fotoğrafçı Jesse’nin de bildiğini sanmıyorum. Türkiye’yi takip etmememiz bir avantaj olmuş zira durumu bilseydik, bu işi yapmayabilirdik” dedi.