Brüksel’de Turizm seferberliği başladı

Brüksel, dekontaminasyona hazır bir turizmi yeniden başlatma planını yürürlüğe koydu.

Brüksel’de karantinadan sonra turizmin yeniden başlatılması için ayrıntılı bir plan hazırladı.

Dün, bölge hükümeti planın ilk aşamasını 7 milyon euro tutarında finanse edilecek şekilde onayladı.

Turizmi yeniden başlatma planı, ‘Edacco, Ecological Development,’ Kurumu gözetiminde yaklaşık 360 turizm uzmanıyla birlikte uluslararası tanınmış strateji şirketleri tarafından hazırlandı.

Yeni planın ayrıntıları arasında bir sıhhi tüzük, ürünlerin hijyenini kanıtlayan özel bir etiket ve Brüksel’i yurtiçinde ve yurtdışında bir turizm merkezi olarak tanıtmak için bir pazarlama kampanyası bulunuyor.

Son çabaların bir parçası olarak, ziyaretçilere kartın fiyatına dahil olan çeşitli turizm hizmetlerinden yararlanmaya ikna etmek için Brüksel Kart 48h’nin fiyatı düşürülecek.

24 saat ve 72 saat versiyonlarında da bulunduğu kart 39 müzede bazı mağazalarda, restoranlarda, barlarda, gece kulüplerinde indirimler ve diğer cazibe merkezlerine ücretsiz giriş imkanı sunuyor.

Yeniden başlatma planı ayrıca turistik, kültürel ve eğlence mekanlarına hijyen ekipmanı ve mesafe işaretleri ile donatmak için finansman da içeriyor.

Temassız hizmetlerin ve diğer dijital sunum hizmetlerinin sağlanması için ve hijyen, muhasebe, koruma, güvenlik ekipmanlarına yardımcı olmak için finansman desteği hazırlandı.

İkinci aşama, turizm işletmecilerini dijital teknolojiyle donatmak ve 200’den fazla katılımcının gecelik konaklamalar için toplantılarını desteklemek için önlemler içerecektir.

Brüksel bütçe, finans bakanı Sven Gatz (VLD), “Son yıllarda yaklaşık 60.000 çalışan ve 7.000 serbest meslek çalışanı ile büyüyen turizm ve kültür sektörümüz desteklenmeyi hak ediyor,” dedi. .

Turizm Bakanı Rudi Vervoort (PS), “Turizm, etkinlikler ve kültür bölgemiz için hayati öneme sahip sektördür. Çok sayıda doğrudan ve dolaylı iş sunan ve uluslararası Brüksel imajına büyük katkıda bulunan turizm operatörleri krize sürüklendi.

Kendilerini koronavirüs salgını nedeniyle bir anda ekonomik sıkıntı içinde buldular.

Etkilenenleri destekleyebilecek ve bilgilendirebilecek, Brüksel içinden, Belçika’nın geri kalanından ve yurtdışından gelen ziyaretçileri güvence altına alabilecek ve çekebilecek iddialı bir iyileşme planı hazırladık.” Dedi.