Cameron: "2020 yılına kadar vergiler artırılmayacak"

Cameron-vergi-2015-1İngiltere Başbakanı David Cameron, seçimleri kazanması halinde 2020 yılına kadar vergi oranlarının artırılmayacağını açıkladı
İngiltere Başbakanı David Cameron, 7 Mayıs’ta yapılacak genel seçimleri kazanması halinde 2020 yılına kadar vergi oranlarının artırılmayacağını bildirdi.
Cameron, Warwickshire’da iş dünyası liderlerine yaptığı konuşmada, “Eğer beni başbakanınız olarak seçerseniz katma değer vergisinde, sigortalarınızda ve gelir vergilerinizde hiçbir artış yapılmayacak” dedi.
Genel seçim sonrasında 5 yıl boyunca vergi oranlarının artırılmaması sözünün zor bir karar olduğunu belirten David Cameron, “Tasarruflarımızı, refahımızı artırmaya döneceğiz ve kamuda masrafları azaltacağız. Biliyorum ki biz bunu yapabiliriz” diye konuştu. dedi.
Başbakan Cameron, ayrıca 2020 yılına kadar vergi oranlarının artırılmasını engelleyecek yasal düzenlemenin de seçim sonrasında hükümet kurulmasının ardından ilk 100 gün içinde yapılacağı vaadinde bulundu.
Muhalefetteki İşçi Partisi lideri Ed Miliband ise Muhafazakar Parti’nin planının toplamda 58 milyar sterlin seviyesinde bir harcama kesintisini öngördüğünü belirterek, “Son 5 hafta içinde duyduklarınıza inanıyor musunuz? Ya da son 5 yılda gördüklerinize ve ailenizin yaşadıklarına mı inanıyorsunuz?” ifadelerini kullandı.
İktidardaki Muhafazakar Parti’nin tasarruf ve harcama öngörülerinin hatalı olduğunun savunan Miliband, Cameron’ın ailelere verilen çocuk yardımlarını azaltmayı planladığını söyledi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.