Corona virüsüne karşı 6.9 milyar dolar toplandı!..

Corona virüsüne karşı başlatılan uluslararası bağış kampanyasında 6.9 milyar dolar toplandı. Kampanyaya ülkelerin dışında birçok ünlü isim de destek verdi.

ABD, Almanya, Canada ve Katar gibi ülkelerin yanı sıra Miley Cyrus, Shakira ve Justin Bieber gibi ünlü isimlerin de dahil olduğu uluslararası bağış toplama kampanyasında 6.9 milyar dolar para toplandı.

Avrupa Komisyonu ve Avrupa Yatırım Bankası 5.5 milyar dolarlık yardım sözü verirken, ABD 545 milyon dolar, Almanya 383 milyon euro, Kanada 219 milyon dolar ve Katar 10 milyon dolarlık yardım yapacaklarını bildirdi.

Kampanyaya 40 devletin katıldığı belirtildi.

Toplanılan paranın aşılama çalışmaları, testler ve tedaviler için harcanması bekleniyor.

(Global Goal : Unite for Our Future 27/06/20 Summit) Küresel COVID-19 bağış toplama toplantısı 6,9 milyar dolar topladı, liderler herkes için aşı istiyor

Cumartesi günü yapılan küresel bağış toplama toplantısı ABD, Avrupa Komisyonu ve çok sayıda ülkeden COVID-19 ile savaşmak için 6.15 milyar avro (6.9 milyar $) topladı ve birçok katılımcı nihai aşının mümkün olan herkese ulaşması gerektiğini vurguladı.

AB yürütme ve savunuculuk grubu Global Citizen tarafından ortak girişimin bir parçası olan vaat edilen zirve,

Dwayne Johnson,

Chloe x Halle,

Christine ve Kraliçeler,

Coldplay, Aşk Korosu,

J Balvin,

Jennifer Hudson,

Gustavo Dudamel ile J’Nai Köprüleri,

Los Angeles Filarmoni ve YOLA (Youth Orchestra Los Angeles)

Justin Bieber ve Quavo,

Lin-Manuel Miranda ve Jimmy Fallon & The Roots,

Miley Cyrus,

Shakira,

Usher ve Yemi Alade ve diğerlerinin de yer aldığı küresel televizyonda, webtv de yayınlanan bir bağış toplama konserini de içeriyordu.

Komisyon, Avrupa Yatırım Bankası ile birlikte 4.9 milyar Euro (5.50 milyar $),
ABD 545 milyon $,
Almanya 383 milyon Euro,
Kanada 300 milyon C $ (219 milyon $) ve Katar 10 milyon $ vaadinde bulundu.

Para, COVID-19 testleri, tedavileri ve aşıları için ve ayrıca dünyanın en fakir ve en marjinal topluluklarını desteklemek için kullanılacak.

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, ihtiyaç duyan herkesin bir aşıya erişiminin çok önemli olduğunu söyledi.

“Yüksek gelirli ülkeleri sadece kendileri için değil, düşük ve orta gelirli ülkeler için de aşı ayırmaya ikna etmeye çalışıyorum. Bu dayanışma için bir stres testidir ”dedi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson da aynı fikirde.

“Etkili bir aşı bulunursa, o zaman dünya liderleri olarak herkesin gerçekten ulaşılabilir olmasını sağlamak için ahlaki görevimiz vardır” dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron birlikte çabaları birleştirmek konusunda kararlıydı.

“Her insanı kendi yaklaşımı için reddedelim, birlikte ilerlemeye devam edelim” dedi.

Salgını en sert geçiren ülkelerden biri olan İtalya, duygularını yineledi.

AB, ABD ve Çin’in ulusal girişimlere odaklanmasının aksine, salgını kontrol etme ve sona erdirme çabalarında küresel işbirliğini savunuyor.

‘Edacco, Ecological Development,’ Kurumu, (Global Goal : Unite for Our Future 27/06/20 Summit) Küresel COVID-19 bağış toplama zirvesini ve konseri,tanıtım, duyuru, organizasyon hizmetleriyle destekledi ve (webtv’den) canlı yayınladı.