COVID-19: Belçika tatil beldesi plaj kayıtlarını zorunlu kılıyor!..

Belçika’da havalar ısınırken kalabalıklaşmayı önlemek amacıyla kayıtların zorunlu hale getirilmesinden sonra bu haftadan itibaren Ostend plajlarına sadece 15.000 kişi kabul edilecek.

6 Ağustos Perşembe ile 9 Ağustos Pazar günleri arasında, tatil beldesi plajlarından üçüne gitmek isteyen herkes şehir yetkililerine kayıt olmak zorunda kalacak.

Klein Strand, Groeistrand ve Groot Strand’a inmek isteyenler için kayıtların gerekli olduğu, ancak şehrin diğer yedi plajına girişlerin kayıt olmadan yapılabileceği açıklandı.

Kayıtlar ücretsizdir ve yerel turizm ofisinde, çevrimiçi olarak veya 0800 62 167 telefon numarasını arayarak yapılabilir.

Hafta sonu demiryolundaki teknik bir arızadan sonra, Ostend tren istasyonunu, 36ºC’ye ulaşan sıcaktan etkilenen kişilerin şikayetleri üzerine bu kararın uygulandığı yetkililer tarafından bildirildi.

İstasyonda binlerce kişi zor durumda kaldı, çocuklar sıcaktan etkilendi. Yerel makamlar SCNB demiryolu işletmesini kıyıya hizmetin artırılması için uyarıda bulundu.

Bu hafta Belçika’da yeni bir sıcak hava dalgasının ortaya çıkmasıyla birlikte, kumsalda aşırı kalabalıklaşmanın sosyal mesafeye bağlı kalmaya yönelik her türlü girişimi engelleyeceği endişelerini uyandırdı.

Belediye Başkanı Bart Tommelein: “Çarşamba, yeni bir sıcak hava dalgası olacak ve birçok insanın tekrar kıyıya gelmesini bekliyoruz. Çözüm olmadığı sürece, Ostend için tren seferlerinin yeniden düzenlenmesini istiyorum.

SCNB bir çözüm bulmalı bu konuda çözüme dayalı işbirliği yapmaya hazırım” dedi