COVID-19: Belçikalılar için ‘Avrupa’da kırmızı seyahat bölgeleri

Neredeyse tüm Avrupa, Belçikalılar için kırmızı seyahat bölgesi haline geliyor

Dışişleri Bakanlığı’nın web sitesindeki en son güncellemenin ardından, Cuma gününden itibaren neredeyse tüm Avrupa Birliği, Belçikalılar için kırmızı seyahat bölgesi olarak kabul edilecek.

30 Ekim Cuma saat 16: 00’dan itibaren, bir dizi bölge ve ülke kırmızı renkte olacaktır. Normalde bu, Belçika’ya dönen yolculara öz değerlendirme ve Yolcu Yer Belirleme Formu’nun (PLF) analizine dayalı olarak karantina ve / veya Covid-19 testinin uygulanabileceği anlamına gelir.

Ancak, Belçika’nın yeni Covid-19 test stratejisine göre, yalnızca semptomları olan kişiler test edilecek.

Önceki güncellemeden bu yana değişmeyen İspanyol adası La Palma, tek yeşil AB bölgesi olmaya devam ediyor, yani Belçikalılar oraya herhangi bir ek koronavirüs kısıtlaması olmadan gidebilir.

Cuma gününden itibaren Kıbrıs ve Litvanya ülkeleri kırmızı bölgelere dönüşecek.

Almanya’da Karlsruhe, Fribourg, Tübingen, Opper-Beieren, Neder-Beieren, Opper-Palts, Neder Franken, Zwaben, Hamburg, Gießen, Kassel, Weser-Ems, Münster, Detmold, Arnsberg, Koblenz, Trier, Saarland bölgeleri , Dresden ve Chemnitz kırmızı bölgelere eklenecek.

İspanya için, Valensiya, A Coruña ve Pontevedra eyaletleri olan özerk Cantabria topluluğu El Hierro adası gibi kırmızıya dönecek. Portekiz için merkez bölgesi ve Alentejo da kırmızı olacak.

Birleşik Krallık’taki East Anglia (Doğu İngiltere), Surrey, Doğu ve Batı Sussex ve Kent (Güney Doğu) bölgeleri de kırmızıya dönecek.

Danimarka’da, Güney Danimarka ve Kuzey Jutland bölgeleri kırmızıya dönecek; İsveç, Småland ve adaların yanı sıra Güney İsveç’te kırmızı renk alacaktır.

Avusturya için, Karintiya ve Steiermark eyaletleri ve İsviçre’deki Schaffhausen ve Solothurn kantonları kırmızıya dönerek her iki ülkeyi haritada tamamen kırmızıya çevirir.

Bulgaristan’da Kuzey Batı, Kuzey Merkez ve Güney Merkez bölgeleri de artık kırmızıdır.

İtalya’nın Marche, Puglia, Molise, Basilicata ve Sicilya bölgeleri kırmızı olacak. Hırvatistan’da Brod-Posavina, Istria, Zadar, Primorje-Gorski Kotar, Koprivnica-Križevci ve Šibenik-Knin illeri de kırmızı bölgelere eklenecek.

En son yeşil, turuncu ve kırmızı bölgelerin tam bir özeti Dışişleri Bakanlığının web sitesinde bulunabilir.