Edacco: Avrupalılar tatile hazırlanıyor!..

Dışişleri Bakanı Philippe Goffin, “Belçika sakinlerine Haziran ayı ortasından itibaren Avrupa içindeki seyahat için izin verilebileceğini” söyledi.

AB sınırlarının açılması ile ilgili basına değerlendirmede bulunan, Bakan Goffin, hala söylenmesi erken olmasına rağmen, Belçikalı ve diğer Avrupa makamlarının Avrupa seyahatini uyumlu bir şekilde yeniden başlatmayı hedeflediklerini belirtti.

Bakan Goffin: “Haziran ortasına doğru, seyahat olanakları hakkında daha net bir bakış açısına sahip olabileceğimizi düşünüyorum, Bir tür koşullu umuttan bahsedebiliriz.

Karar Ulusal Güvenlik Konseyi’ne (NSC) aittir, ancak ‘izin’ verildiğinde ve umarım bunu verebileceğimizden emin durumda oluruz. AB sınırları için hazırlık aşamasında, görüşmelerde olduğumuz doğrudur. Avrupalı ​​komşularımızla koordineli bir konuda çalışıyoruz.

Belçikalıların en az iki hafta boyunca kesin rezervasyonlara devam etmemeleri önerildiğini, ancak Belçika dışında seyahat etme perspektifinin ‘olumlu’ göründüğünü” söyledi.

Bakan Goffin, 8 ila 15 Haziran arasındaki sürenin, Belçikalıların uluslararası seyahat kurallarında haber veya değişiklik beklemeleri için “gerçekçi” olduğuna inandığını belirtti.

Bakan, salgının evriminin yetkililerin turizme yeniden açılma kararlarını yönlendiren kilit bir unsur olarak kaldığını söyledi.

Bakan Goffin, “Geçtiğimiz aylarda yaptığımız tüm çabaların meyvesini kaybetmememizi sağlamak için, turizme yeşil ışık yakma kararı, pandeminin Belçika ve diğer Avrupa ülkelerinde nasıl geliştiğine bağlı olacaktır.

Belçika, şu anda yurtdışında zorunlu olmayan tüm hava yolculuğuna sınır getirmiş bulunuyor ve kara sınırları kapalı.

Bu hafta Yunanistan, ülke ekonomisinin ana itici güçlerinden birini yeniden başlatmak için bir program başlattığı için otellerin 15 Haziran’dan itibaren yeniden açılmasına izin verileceğini” söyledi.

Sırbistan, İzlanda, Avusturya ve Almanya’nın daha önce sınır kısıtlamalarını hafifleteceklerini açıklamasının ardından Belçika sınırlarını yeniden açma kararını gündeme getiren son ülke oldu.

‘Edacco, Ecological Development,’ Ekolojik Kalkınma İşbirliği Organizasyonu Kurumu yaptığı açıklamada;

“Edacco, Ekolojik Kalkınma İşbirliği Organizasyonu kurumu, Avrupa Komisyonu tarafından başlatılan #EU Tourism konusuna her türlü desteği vermektedir.

AB üye ülkelerinin pandemi döneminde covid-19 corona virüsüne karşı Turizm konusunda aldıkları önlemler yakın zamanda Edacco kurumunun gerçeklestireceği bir organizasyonla tv’de canlı yayın aracılığı ile kamuoyu ile paylaşılacaktır.

AB üye ülkelerinin dışında AB’ye üyelik müraacatında bulunmuş ülkeler ve diğer ülkeler içinde girişimde bulunan Edacco, ülke yetkililerin izin ve kuralları doğrultusunda tatil yapmak isteyenlere sağlıklı bir şekilde tatillerini geçirebilmeleri için AB ülkeleri ve organizasyona katılan diğer ülkelerin vatandaşlarına bir nevi rehberlik hizmeti verecektir.

‘Edacco, Ecological Development,’ Ekolojik Kalkınma İşbirliği Organizasyonu tarafından hazırlanan bu organizasyona AB ülkeleri ve diğer ülkelerde bulunan Turizm sektöründe yer alan tüm kurum ve kuruluşlar davet edilmiş veya edilecektir. Davet edilen kurumlar corona virüsüne karşı aldıkları önlemleri anlatan, gösteren videolarla yayına katılacaklar, istedikleri dökümanları edacco aracılığı ile tatilcilere ulaştırma fırsatını bulacaklardır.

Tatilciler için hazırlanan bu hizmet online bir hizmet olup kar amacı gütmeyen Edacco tarafından isteyen her tatilciye ücretsiz olarak verilecektir.

Edacco’nun online vereceği hizmetin amacı tatilcilerin gidecekleri Turizm beldelerinde Covid-19 Corona virüsüne karşı alınan önlemlerin, görsel olarak gösterilmesi ve tatilcileri bilgilendirme yönünde olacaktır.

Tatilciler, gitmek istedikleri tatil yöreleriyle, konaklama yerleriyle (Otellerle), hastanelerle, havaalanlarıyla, karayolları güzergahlarıyla, güvenlik ve bu yerlerde alınan veya alınacak olan corona virüs önlemleri, tedbirleri ile ilgili öğrenmek istedikleri soruların yanıtını 7/24 saat Edacco rehberlik servisinden öğrenebileceklerdir.

Ayrıca tatilcilerin talebi doğrultusunda tatil yerleriyle ilgili görsel, yazılı dökümanlar, broşürler, katologlar adreslerine gönderilecektir.

Avrupa da tatilciler,güneşe, doğaya, denize, tatile hazırlanıyor. Bizler Edacco olarak corona virüsüne karşı alınan önlemlerle birlikte gönüllü tatil rehberliği hizmetine hazırız.

Tatilcilerin sağlıklı bir tatil geçirmeleri en büyük temennimizdir.” Dedi…