Edacco: ‘Evden çalışma kalıcı hale geliyor’

Corona virüsü salgını nedeniyle uygulamaya geçen evden çalışma sistemi, bazı şirketleri cezbetti. Firmalar birer birer, çalışanlarının salgın sonrasında da işlerini evlerinden yürütebileceklerini açıklıyor.

Corona virüsü salgını sırasında dünyanın dört bir yanındaki şirketler, evden çalışma sistemine geçti.

Salgının etkisi azaldıkça ofislere dönüşler de başladı.

Bazı şirketler ise evden çalışma sisteminin daha verimli olduğunu gördü ve kalıcı olmasına karar verdi.

İşte ofise dönmekten vazgeçen dünya devi bazı kurum ve kuruluşlar…

FACEBOOK
Sosyal medya devinin kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg, yaptığı son açıklamada çalışanların en az yüzde 50’sinin önümüzdeki 5 ila 10 yıl arasında evden mesai yapacağını söyledi. Zuckerberg, “Bu kararı almamızda birçok farklı etken var. Çalışanlarımızı tatmin etme ve daha geniş tabanlı refah yaratma çabalarımızın bir parçası.

Ayrıca ofisten çalışırken, işe alımda kendinizi az sayıda büyükşehirde yaşayan insanlarla sınırlıyorsunuz. Evden çalıştığınızda ise farklı topluluklarda yaşayan, farklı geçmişleri olan ve bakış açılarına sahip birçok insana ulaşabileceğiz” dedi.

TWİTTER
Bir diğer sosyal medya devi olan Twitter da benzer adım attı. Şirket, bazı iş bölümlerinin artık sonsuza kadar evden çalışacaklarını açıkladı. Ancak hangi departmanların bunu yapacağıyla ilgili henüz detay verilmedi.

Şirket yetkilisi Jennifer Christie yaptığı açıklamada, “Eğer çalışanlarımız evden işlerini yapabilecekleri bir pozisyonda ise ve bunu istiyorlarsa, sonsuza kadar evden çalışabilirler” ifadelerini kullandı. Christie, ofise dönecek olan çalışanları da güvenli ve sıcak bir ortamın beklediğini sözlerine ekledi.

SQUARE (Mobil ödeme)
Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin diğer şirketi olan Square de salgın sona erdikten sonra, isteyen çalışanların işlerini evden yürütmelerine izin vermeyi planlıyor.

Mobil ödeme ve finansal hizmetler üzerine hizmet veren Square’in bir sözcüsü konuyla ilgili olarak, “İleride ofisler tamamen yeniden açılsa bile şirketimiz evden çalışma sistemini devam ettirecek. Geçtiğimiz birkaç haftada insanların ofis dışında nasıl etkili olduklarını öğrendik ve öğrenmeye devam ediyoruz” yorumunu yaptı.

EDACCO, ECOLOGICAL DEVELOPMENT
‘Edacco, Ecological Development,’ basın sözcüsü evden çalışma ile ilgili yaptığı açıklamada; “Kar amacı gütmeden Dünya genelinde Ekoloji, Kalkınma olanında hizmet veren bir kurumuz. Çok önceden başlattığımız Evden iş yapma sistemi, corona virüsüne karşı alınan önlemlerle birlikte verimli bir çalışma şekline dönüştü.

Avrupa Birliği ve Dünya genelinden üyeliklerimizin yanısıra çalışanlarımız olmasını istiyoruz.

İş departmanlarımız da gerçekleştirdiğimiz yeni yapılandırma ile evden çalışma sistemini devam ettireceğiz.

Dünyanın her yerinde gönüllü ve kadrolu çalışanlarımızın olmasını istiyor ve planlıyoruz, evden çalışma sistemi bize bu olanağı sağlamış olacak.

‘Nasıl bir Dünya istiyoruz?’

Çalışanlarımız aynı zamanda ‘Nasıl bir Dünya istiyoruz?..’ sorusuna en iyi cevabı verebilmek için dünyanın her yerinde çaba sarfedecekler.

İnsanlık azınlıkta olan çıkar güçlerinin engellemeleri ile ‘Ekoloji Devrimi’ni başardığın da Kalkınmanın sağlanabileceğini anlamakta gecikti.

Edacco olarak çok önceden dikkat çektiğimiz ‘Sıfır Karbon’ isteğimizi ve mücadelemize devam ediyoruz.

Dünyada hızla yayılan Covid-19 virüsü nedeniyle gerçekleşen ölümler bizleri çok üzmektedir.

Covid-19 virüsü toplumlara, ‘Yer Küre’nin insanlığın alternatifsiz yaşam alanı olduğunu hatırlattı.

‘Edacco,Ecological Development’ kurumu olarak İnsanlık için verdiğimiz bu mücadelede özellikle dünya gençliğini bünyemizde yer verebilmek için evden çalışma sistemini kalıcı hale getireceğiz.” Dedi…