Eurotunnel Border Pass’ın lansmanı yapıldı

Brexit: Eurotunnel, Border Pass nakliye hizmetini başlattı

Eurotunnel Le Shuttle Fret, Brexit çerçevesinde taşıyıcı müşterileri için yeni bir hizmet olan Eurotunnel Border Pass’ın lansmanını duyurdu.

Eurotunnel, Eurotunnel’in açıklamasına göre, Eurotunnel, Eurotunnel tarafından oluşturulan ve güvence altına alınan, yük taşıyıcılarının kamyonlarının 1 Ocak 2021’den itibaren sınırı geçmesi için gereken tüm bilgileri kaydedebildiği sanal bir cüzdan.

Geçiş, kamyonun mallarının gümrük referanslarını, ister Fransa ister İngiliz idareleri için olsun, sıhhi veya bitki sağlığı ürünleriyle ilgili olanları ve kamyonun referanslarını – yani plakasını içerir.

Kamyon geçtikten sonra, portföyde yer alan bilgiler her yetkili makamın bilgisayar sistemlerine güvenli bir şekilde aktarılır.

Eurotunnel Yük Direktörü Christian Dufermont, “Müşterilerimiz 1 Ocak 2021’in bir değişim günü olacağını biliyor” dedi.

Birleşik Krallık Ocak ayında Avrupa Birliği’nden ayrılırken, ülkenin AB ile bir anlaşma imzalamak için 31 Aralık’ta belirlenen geçiş döneminin sonuna kadar süresi var. Şimdiye kadar, AB ile İngiltere arasındaki müzakereler bir anlaşmaya yol açmadı.

Dufermont, “Eurotunnel Sınır Geçidini, sınır geçişini mümkün olduğunca basitleştirmek için oluşturduk ve bunu coşkuyla karşıladılar” dedi.

“Son dört yılda hedefimiz değişmedi: koşullar ne olursa olsun müşterilerimize Kanalı geçmenin en hızlı ve en kolay yolunu sunmaya devam ediyoruz.”