Facebook yeni bir çalışma içerisinde…

facebook kullanicisiOlumsuz ve üzücü haber ya da paylaşımlarda yer alacak butonda arkadaşlarımız bizlerle aynı duyguyu paylaşacak.

PLUS-Dünyanın en büyük sosyal ağ platformu Facebook’ta herhangi bir paylaşım yaptığımızda, arkadaşlarımız bu paylaşım için yorum bırakma ya da beğen butonuna tıklamayı tercih ediyor.

Yorum bırakma oldukça iyi bir seçenek, zira paylaşılan eklenti olumlu ya da olumsuz olsa da konuyla ilişkilendirilebilir. Ama beğen butonu olumsuz paylaşımlarda açıkçası biraz anlam ya da düşünce karışıklığına neden olabiliyor.

Olumsuz bir paylaşımda arkadaşların beğen butonunu tıklaması kimi zaman garipsenecek bir durum oluyordu.

Örneğin bir yakınını kaybeden ya da bir rahatsızlığını bildiren kullanıcının paylaşımında beğen butonunu tıklama pek uygun bir seçenek olmuyor.

İşte tam bu noktada Facebook yeni bir çalışma içerisinde ve yakın zamanda sisteme yani paylaştığımız eklentilere “duygularını paylaşıyorum” ibaresini ekleyecek.

Olumsuz paylaşımlarda beğen butonuna yer verilmeyecek ve arkadaşımız paylaştığımız olumsuz ya da üzücü haberde bizlerle aynı duyguları paylaştığını bildiren butonu tıklayacak.

“Duygularını paylaşıyorum” butonunun önümüzdeki yılı ortalarına kadar tüm Facebook kullanıcılarına ulaşması bekleniyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.