Google yeni bir içerik sundu

GoogleGoogle’ın sunduğu yeni içerik sayesinde Gmail ile yollanacak e-postalardaki eklerin açılıp açılmadığı anlaşılabilecek.

TEKNO BİLİM-İnternet devi Google, fotoğraf ve dosya ekli olan e-postalardaki içeriklerin küçük kutucuklar halinde görülmesini sağlayan yeni bir içerik sundu. Yeni içerik, e-postalara eklenen fotoğrafların, üzerlerine tıklamak gerekmeden küçük kutularda belirlemelerini sağlayacak.

Google bu şekilde mesajların daha güvenli olacağını savunurken, size fotoğraflı e-posta gönderen kişi veya kurumlar eklerin indirilip indirilmediğini anlayabilecek. Çünkü fotoğrafları indirmek için tıkladığınızda gönderen tarafın sunucusuna geri bildirim yapılacak.

Teknoloji bilgisi yüksek kullanıcı ve kurumların belli amaçlar için faydalanabileceği yeni içerik, kullanıcıların geneli için aslında fotoğraf indirmeyi sadece bir adım kolaylaştıran bir hizmet.

E-POSTALAR GMAIL KONTROLÜNDE
Dikkat edilmesi husus, Gmail’in otomatik filtreleriyle e-postaları gözden geçirdiği. Google, yaptığı açıklamada, ‘eğer şüpheli görülen bir içerik tespit edilirse, bu içeriğin görüntülenmesi konusunda kullanıcıya soru iletileceğini’ belirtti.

Kısaca, eskiden kullanıcının sunucusundan gönderilen e-postalar, şimdi Google sunucularına yönlendirilerek iletilecek.

Ars Technica, ‘güvenli proxy’ uygulamalasının online pazarlamacıları olumsuz etkileyeceğini öne sürerek, fotoğrafların görüntülenme oranlarının öğrenilemeyeceğini belirtti.

Bazı online pazarlama hizmeti sunan şirketler ise daha doğru veri elde edilebilmesi adına uygulamanın olumlu olduğunu savundu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.