İsrail, Suriye ordusuna ait hedeflere hava saldırısı düzenledi

İsrail savaş uçakları Suriye ordusuna ait hedeflere yönelik dört hava saldırısı düzenledi

Saldırılar, İsrail-Suriye sınırında dün gerçekleşen patlamanın ardından geldi.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, “İsrail Hava Kuvvetleri, gece yarısından sonra Suriye ordusuna ait hedeflere dört hava saldırısı düzenledi” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, saldırılarda, İsrail devriyesine yönelik saldırıyı kolaylaştıran ve yardımcı olan Suriye ordusunun birlikleri hedef alındığı kaydedilerek, uçakların hedeflerini vurup üslerine döndüğü belirtildi.

İsrail-Suriye sınırında dün öğleden sonra bir patlama meydana gelmiş ve olayda İsrail basınında yer alan haberlerde üç İsrail askerinin yaralandığı bildirilmişti.

SINIR BİRLİKLERİ ALARMDA
İsrail ordusu, savaş uçaklarının Suriye ordusuna ait hedeflere düzenlediği saldırının ardından sınırdaki birliklerini alarma geçirdiğini duyurdu.
İsrail ordu radyosu, savaş uçaklarının Suriye ordusuna ait hedeflere yönelik düzenlediği saldırıya misilleme olarak düzenlenmesi muhtemel saldırıya karşı Suriye sınırındaki birliklerin alarma geçirildiğini belirtti.

İsrail ordusu, İsrail-Suriye sınırında dün meydana gelen patlamanın ardından Golan Tepeleri’nin bulunduğu sınır bölgesini “kapalı askeri bölge” ilan etmişti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.