Pisciottu: “Berlusconi muhteşem ve bonkör bir adam”

İtalya’nın ‘nevi şahsına münhasır’ eski Başbakanı Silvio Berlusconi bu kez hakkındaki davalar ya da skandallarla değil ‘cömertliğiyle’ gündeme geldi.
AVRUPA-Basın Berlusconi’nin, kendisine aralık ayında yazdıkları mektupta ‘işsiz oldukları için ekonomik açıdan zor günler geçirdiklerini’ anlatan bir çifte para yardımında bulunduğunu yazdı. Haberlere göre Berlusconi, işsiz olan Tommasina Pisciottu ve Mario Padovan’a tam 50 bin euro hibe etti.
Pisciottu, “Hem ben hem eşim işsiziz. Kocam ekonomik kriz sonucunda işsiz kaldı ve depresyona girdi. Aralık ayında Berlusconi’ye hayatımı ve içerisinde bulunduğum durumu anlattığım bir Noel mektubu yazdım.
Birkaç gün önce de Berlusconi’nin Milan’daki ofisinden içerisinde toplamı 50 bin euro’yu bulan üç çekin yer aldığı bir mektup geldi” ifadelerini kullandı.
İkiz bebek bekleyen Pisciottu, geçen sene vergi kaçakçılığından hapis cezasına çarptırılan eski başbakana yönelik medyadaki olumsuz haberleri de eleştirip “Berlusconi muhteşem ve bonkör bir adam” derken, şunları ekledi. “Yaşadığım şeyi anlatacak kelime yok. Sadece şunu söyleyebilirim: Çocuklarım büyüyünce onlara Noel Baba’nın gerçek olduğunu söyleyebileceğim.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.