Saarbrücken Belediye Başkanı Britz: Fuhuş şehrimizde kontrolden çıktı…

Fuhuş-Almanya-2013-1Almanya’nın “fuhuş başkenti” olarak anılan Saarbrücken kentinde tamamlandığında Avrupa’nın en büyük genelevi unvanını alacak bir kompleksin inşaatına başlandı.

AVRUPA-Belediye Başkanı, “Saarbrücken’de genel ev açmak restoran açmaktan çok daha kolay” diyerek tepkisini dile getirdi.

Henüz adı belli olmayan yeni genelevin 4.5 milyon euroya mâl olacağı ve içinde 90 seks işçisinin tam zamanlı olarak görev yapacağı belirtildi.

Eğlence ve gecelik lüks konaklama hizmetleri de sunacak genelevde 45 de servis personelinin görev alacağı açıklandı.

“RESTORAN AÇMAKTAN DAHA KOLAY”
1000 seks işçisinin faaliyet gösterdiği 170 bin nüfuslu Saarbrücken’de yeni genel ev projesi büyük tepki topladı.

Şehrin Sosyal Demokrat Partili Belediye Başkanı Charlotte Britz, “Saarbrücken’de genel ev açmak patates kızartması satan bir restoran açmaktan çok daha kolay. Fuhuş şehrimizde kontrolden çıktı” dedi.

Saarbrücken belediye binasının tam karşısında bile iki genelev bulunduğunu söyleyen Britz, “Bu gidişat şehrin imajına büyük zarar veriyor” dedi.

FUHUŞ SEKTÖRÜ BÜYÜYOR
2001 yılında Gerhard Schröder hükümeti fuhuşu yasallaştırıp seks işçilerine sağlık sigortası ve emeklilik gibi imkanlar tanıdığından bu yana Almanya’nın fuhuş sektörü hızla büyüyor. Özellikle Romanya ve Bulgaristan’ın AB’ye girmesinden bu yana ülkedeki seks işçisi sayısı hızla artmaya başladı. Şu an Almanya genelinde 400 bin seks işçisinin günde bir milyon erkeğe hizmet verdiği düşünülüyor.

Ayrıca Saarbrücken gibi sınıra yakın şehirlerdeki genelevler, fuhuş ile ilgili yaptırımların her geçen gün sertleştiği Fransa’dan gelen “seks turistleri”ne de hizmet veriyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.