Whisper’ın oldukça ciddi bir tarafı var

Whisper-2013-118 ay önce hizmet vermeye başlayan internet sitesi şu anda ayda 3 milyar kere ziyaret ediliyor.

TEKNO BİLİM-Eğer sosyal medya sitesi Whisper.sh’ın adını henüz duymadıysanız her an duyabilirsiniz. Fısıltı anlamına gelen whisper 18 ay önce hizmet vermeye başladı ve şu anda sayfa ayda 3 milyar kere ziyaret ediliyor.

Site, ilgi çekici resimlerin üzerine cafcaflı cümleler yazarakdüşüncelerinizi veya fikirlerinizi isimsiz olarak yayınlamanıza olanak tanıyor. Böylece, düşünceleriniz veya kültürel sembolleriniz internet aracılığı ile adeta bir virüs gibi yayılıyor.

Whisper’ın oldukça ciddi bir tarafı da var; çünkü bu site aracılığı ile provakosyonlar yapılabilir veya bazı kişilerin topluma haykırılmasının istenmediği konular da su yüzüne çıkabilir.

Buisiness Insider’ın haberine göre 17-28 yaş aralığındaki kullanıcılar uygulamayı genellikle günde 20 saat kullanırlarken, siteyi günde 8-10 kere açıyorlar. Bu kullanıcıların yüzde 70’i ise kadınlardan oluşuyor.

Whisper’ın hızla yayılması ile uzmanlar Facebook ve Twitter’ın yerini alacak yeni sosyal medya sitesinin Whisper olabileceğini konuşuyorlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.