Çin 55 – 82 Türkiye (Potanın Perileri)

A Milli Kadın Basketbol Takımı, Londra Olimpiyat Oyunları’ndaki 4. maçında Çin’i 27 sayı farkla, 82-55 mağlup etti ve çeyrek finale yükselmeyi garantiledi.
BT SPOR-A Milli Kadın Basketbol Takımı, Londra Olimpiyat Oyunları’ndaki 4. maçında Çin’i 27 sayı farkla, 82-55 mağlup etti ve çeyrek finale yükselmeyi garantiledi.
Potanın Perileri, maçın başından itibaren üstünlüğünü rakibine kabul ettirdi. 3. dakikayı 8-2’lik skorla önde geçen ay-yıldızlılar, ilk periyodu da 23-13 önde tamamladı. Bu çeyrekte Bahar Çağlar pota altında, Işıl Alben de dışarıdan oyunu domine etti.
İkinci çeyreğe ise Şaziye İvegin’in üç sayılık isabetleriyle başlayan Periler, bu periyodun ilk bölümlerinde 36-16 ile farkı 20 sayıya kadar çıkardı. Daha sonra Lijie Miao’nun önderliğinde toparlanan Çin, farkı devre sonuna eritti. Türkiye, mücadelenin ilk yarını 39-27 önde tamamladı.
Maçın ikinci yarısında rakibine geri dönme fırsatını vermeyen ve 3. çeyrek boyunca iyi bir oyun sergileyen Potanın Perileri, son çeyreğe 59-43 önde girdi.
Son çeyrekte ise Türkiye, çok rahat bir oyun sergiledi. Oyundan tamamen kopan rakibi karşısında kolay basketbol bulan Periler, salondan 27 sayı farkla 82-55 galip ayrıldı ve çeyrek finali garantiledi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.