Federer yarı finalde

Federer-İstanbul-Açık-2015-2TEB BNP Paribas İstanbul Open’ın çeyrek finalinde İspanyol Gimeno-Traver ile karşılaşan Roger Federer, zorlanmasına rağmen 7-6, 5-7 ve 6-3’lük setlerle kazanmayı bildi.
Majesteleri yarın yarı finalde Arjantinli Schwartzman ile saat 15.30’da karşılaşacak.
TEB BNP Paribas İstanbul Open’da 1 numaralı seribaşı Roger Federer, tam 2 saat 27 dakika süren maçta İspanyol tenisçi Daniel Gimeno-Traver’i 7-6, 6-7 ve 6-3 ile mağlup ederek yarı finale kaldı.
Maça hızlı giren kırdığı servisle 2-0’a başlayan Majesteleri karşısında Traver, önce servis kırıp sonra da seti 2-2’ye getirdi. İki tenisçinin de kalan servilerini kırdırmadığı ve 6-6’ya gelen mücadele tie break’e gitti. Tie break’i 7-3 kazanan Majesteleri, 44 dakika süren ilk seti zor da olsa aldı.
İkinci sette de mücadele sürdü. Traver’in 4. oyunda, Federer’in ise 9. oyunda servis kırdığı bir saat 10 dakika süren ikinci set de tie break’e gitti. Bu kez gülen 7-5 ile İspanyol tenisçi oldu. 3. sette 8. oyunda servis kıran Roger Federer, seti 6-3 alarak, ecel terleri döktüğü maçı kazandı.
İsviçreli efsane tenisçi, yarın yarı finalde Arjantinli Schwartzman ile karşılaşacak.
DIMITROV RAHAT YARILADI
Turnuvanın iki numaralı seri başı Bulgar Dimitrov, Hırvat Dodig’i 2-0 yenerek yarı finale yükseldi – Lindstedt-Melzer çifti, Daniell-Giraldo ikilisini 2-0 mağlup ederek finale çıktı TEB BNP Paribas İstanbul Open Erkekler Tenis Turnuvası’nda Bulgar tenisçi Grigor Dimitrov, Hırvat Ivan Dodig’i 2-0 yenerek yarı finale yükseldi.
Garanti Koza Arena’da oynanan ana tablo çeyrek final mücadelesine iyi başlayan Dimitrov, 40 dakika süren ilk seti 6-4 kazanarak maçta 1-0 öne geçti. Rakibi karşısında üstünlüğünü ikinci sette de sürdüren Bulgar tenisçi, seti 6-3, bir saat 14 dakika süren maçı da 2-0 kazanarak adını yarı finale yazdırdı.
Bu arada Dimitrov ile Dodig arasında oynanan mücadeleyi Bulgaristan Spor Bakanı Krasen Kralev de izledi. Kralev, mücadele öncesi korta inerek yazı tura atışını gerçekleştirdi.
DIMITROV-CUEVAS YARI FİNALİ
TEB BNP Paribas İstanbul Open Erkekler Tenis Turnuvası’nda üç numaralı seri başı Uruguaylı tenisçi Pablo Cuevas, Brezilyalı Thomaz Bellucci’yi 2-0 yenerek yarı finale yükselen son tenisçi oldu.
Garanti Koza Arena’da oynanan ana tablo çeyrek final maçının ilk seti çekişmeli bir mücadeleye sahne oldu. Seti 7-5 kazanan Cuevas maçta 1-0 öne geçti. İkinci sette de oyundaki üstünlüğünü sürdüren dünya 23 numarası, seti 6-3, bir saat 29 dakika süren maçı da 2-0 kazanarak yarı finale yükseldi. Pablo Cuevas, yarı finalde yarın turnuvanın iki numaralı seri başı Bulgar Grigor Dimitrov’la karşı karşıya gelecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.