Galatasaray ve Antalyaspor alkış toplayan bir karara imza attı

Son günlerde ülkenin dört bir yanında çıkan orman yangınları nedeniyle binlerce hektarlık alan küle dönerken, Süper Lig ekipleri Galatasaray ve Antalyaspor alkış toplayan bir karara imza attı.

Galatasaray Kulübü, ülkede çıkan orman yangınları sonrası yaşanan zararı bir nebze olsun hafifletebilmek için Antalyaspor Kulübü ile hazırlık maçı oynama kararı aldıklarını duyurdu.

Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Antalyaspor ile oynanacak hazırlık maçının gelirinin TEMA Vakfı’na aktarılacağı belirtildi. Maçın hangi tarihte ve saatte oynanacağına dair ise, henüz kesin bir bilgi verilmedi.

Galatasaray’ın sosyal medya hesabından yapılan duyuruda, “Teknik Direktörümüz Sn. Fatih Terim’in fikrî önderliğinde, Sn. Ersun Yanal’ın da katkısı ile geliri Tema Vakfı’na bağışlanacak, bir hazırlık maçı oynanması planlanmıştır. Galatasaray ve Fraport TAV @Antalyaspor el ele, umutları yeniden yeşerteceğiz” denildi.

Maç duyurusunun ardından kişisel hesabından bir paylaşım yapan Antalyaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, “En büyük sorumluluğumuz, çocuklarımıza bugünden daha yaşanır bir dünya bırakmaktır” ifadelerini kullandı. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ise, “Hep birlikte, #YenidenYeşerteceğiz umutları” yazarak TEMA Vakfı’nın hesabını etiketledi.