Paes – Stepanek ikilisi şampiyonluğa ulaştı

Avustralya Açık’ta çift erkekler finalinde Leander Paes – Radek Stepanek 1.oldu.
Avustralya Açık’ta çift erkekler finalinde Leander Paes – Radek Stepanek ikilisi, 1 numaralı seribaşı Bryan kardeşlere üstünlük sağladı. Daha önce 1999, 2006 ve 2011’de üç defa finalde kaybeden Paes, dördüncü finalinde ilk şampiyonluğuna ulaştı.
Rod Laver Arena’da oynanan final maçında Paes – Stepanek ikilisi, Bob ve Mike Bryan kardeşleri 7-6 (1) ve 6-2’lik setlerle yenerek rakiplerinin 12. çiftler Grand Slam şampiyonluğuna ulaşıp rekor kırmasına izin vermedi.
Dördüncü kez birlikte mücadele eden Paes – Stepanek ikilisi, 47 dakika süren ilk seti 7-1’lik tie-break ile kazandı. İkinci sette Bryan kardeşlerin servisini iki kere kıran Paes – Stepanek ikilisi, winners’larda rakiplerine 19-7’lik bir üstünlük sağladı. 37 dakika süren bu seti de 6-2 kazanan Leander Paes – Radek Stepanek ikilisi, Avustralya Açık’ta çift erkeklerin bu yılki şampiyonu oldu.
Hint tenisçi Leander Paes, 1999’da vatandaşı Mahesh Bhupathi ile birlikte Jonas Björkman – Patrick Rafter ikilisine beş sette boyun eğmişti. Paes, 2006’da Martin Damm, geçen sene de yine Bhupathi ile birlikte finale kadar yükselmiş, her iki final maçında da Bryan kardeşlere yenilmişti. Leander Paes, böylece Bryan kardeşler ile Avustralya Açık’ta oynamış olduğu üçüncü finalinde de ilk şampiyonluğunu kazandı.
Avustralya Açık’ta en son 2008’de çeyrek finalde kaybeden Bob ve Mike Bryan kardeşler, açık dönemde üst üste dördüncü kez kazanan ilk ikili olma şansını kaybederken, 12. Grand Slam şampiyonluğu için bir sonraki turnuvayı bekleyecekler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.