Sharapova-Nike iş birliği bitiyor mu?

The Sun gazetesi, kadın tenisinin fenomen isimlerinden Maria Sharapova’yla ilgili gündem yaratacak bir iddia ortaya attı.

Dünyaca ünlü spor giyim markası Nike’ın kadın tenisinin fenomen isimlerinden Maria Sharapova’yla olan sözleşmesini yenilemeyeceği iddia edildi. Nike, 20 yıldan bu yana Rus tenisçinin sponsorluğunu üstleniyordu.

The Sun gazetesi, dünyaca ünlü spor giyim markası Nike’ın Rus tenisçiyle olan kontratını yenilemeyeceğini iddia etti.

20 yıldan bu yana Sharapova’nın kıyafet sponsorluğunu üstlenen Nike’ın Rus raketle olan sözleşmesi bu yılın sonunda bitiyor.

Gazete, dünyaca ünlü tenisçinin yakın çevresine Adidas ile anlaşmayı umduğunu söylediğini belirtse de söz konusu iş birliğinin gerçekleşme ihtimalinin maddi nedenlerden ötürü çok zor olduğu ifade edildi.

Nike, Sharapova’nın kanında yasaklı maddeye rastlandığını açıklamasının ardından Rus tenisçiyle olan anlaşmasını askıya almış ancak ITF’in konuyla ilgili verdiği karar sonrası Maria’yla çalışmaya devam etmişti.

Sharapova, kortlara yeniden dönüş yaptığı Nisan 2017’den bu yana zaman zaman çok iyi performanslar sergilese de sakatlıklardan yakasını bir türlü kurtaramadı ve henüz eski günlerini tam anlamıyla yakalayamadı.

Bu bağlamda Nike’ın 31 yaşına gelen Rus rakete her yıl 12,5 milyon dolar ödemeyi istememesi, yakın geçmişte Roger Federer gibi bir efsaneyle bile yollarını ayırdıkları gerçeği de göz önünde bulundurulduğunda normal bir durum.