SIRBİSTAN 0 – 3 TÜRKİYE (Filenin Sultanları)

2012 Londra Olimyatları’nda ilk 2 maçını kaybeden Filenin Sultanları, 3. maçında Sırbistan’ı 25-20, 25-12 ve 25-21’lik setlerle 3-0 mağlup etti ve olimpiyatlardaki ilk galibiyetini elde etti.
BT SPOR-Maçın ilk seti, baştan sona kadar büyük bir mücadeleye sahne oldu. İki takım da sette farkı açamadı ve son sayılar adeta nefes kesti. Özellikle blok sayılarıyla etkili olan Filenin Sultanları, birinci setin sonunda üstünlüğü ele geçirdi ve bu seti 25-20 kazandı.
Sultanlar, mücadelenin ikinci setine de çok etkili başladı. Neslihan ve Neriman’ın skorer oyunu, ay-yıldızlıları setin ilk bölümünde skorda öne taşıdı. Sırbistan’ın basit hataları sonucu setin ortalarında fark 10 sayıya kadar çıktı ve Türkiye, ikinci teknik molaya 16-6’lık üstünlükle girdi. İyi oyununa devam eden Sultanlar, bu setten de 25-12 galip ayrıldı ve maçta 2-0 öne geçti.
Maçta 3. sete ise Sırbistan daha iyi başladı. İlk teknik molaya geride giren Sultanlar, daha sonra toparlandı ve yeniden dengeyi sağladı. Setin sonlarına doğru Neslihan’ın etkili oyunu karşısında Sırbistan direnemedi ve Filenin Sultanları, maçın 3. setinden de 25-21 galip ayrıldı ve maçı 3-0 kazanmayı başardı.
Sultanlar, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda mücadele eden A Milli Kadın Voleybol Takımı, B Grubu’ndaki rakibi Sırbistan’ı 3 – 0 mağlup ederek, olimpiyatlardaki ilk galibiyetini aldı.
EDA SAKATLANDI
Maçın ilk setinde Eda Erdem Dündar, bir pozisyon sonrası sağ ayak bileğinden sakatlandı.
Karşılaşmaya devam edemeyen Eda’nın yerine oyuna Büşra Cansu dahil oldu. Eda, doktor ve fizyoterapist yardımıyla tedavi için soyunma odasına götürüldü.
SIRADA GÜNEY KORE VAR
A milli Kadın Voleybol Takımı, grubundaki dördüncü maçında 3 Ağustos Cuma günü Güney Kore ile karşılaşacak.
Earls Court’da oynanacak karşılaşma TSİ 16.45’te başlayacak.
SIRBİSTAN: 0 – TÜRKİYE: 3
Salon: Earls Court
Hakemler: Susana Rodriguez (İspanyşa), Simone Santi (İtalya)
Sırbistan: Ognjenovic, Mihajlovic, Rasic, Brokocevic, Veljkovic, Djersilo (Cebic, Starovic, Krsmanovic, Vesovic, Zivkovic)
Türkiye: Neriman Özsoy, Bahar Toksoy, Naz Aydemir, Neslihan Darnel, Gözde Sonsırma, Eda Erdem Dündar (Gülden Kuzubaşıoğlu, Gizem Güreşen, Büşra Cansu, Esra Gümüş, Polen Uslupehlivan)
Setler: 20-25, 12-25, 21-25
Süre: 76 dakika (27, 21, 28)

Leave a Reply

Your email address will not be published.