Tokyo 2020’de boksta Esra Yıldız çeyrek finale yükseldi

Tokyo 2020’de boksta mücadele eden Esra Yıldız, Arjantinli rakibi Dayana Erika Sanchez’i 5-0 yenerek çeyrek finale yükseldi.

Kadınlar boks 60 kilo Son 16 Tur maçında Milli boksörümüz Esra Yıldız, Arjantinli rakibi Dayana Sanchez’i puanla 5-0 mağlup ederek 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda çeyrek finalde yükseldi.

Kariyerinde ilk defa Tokyo 2020’de yer alarak olimpiyatlara katılan milli boksör Esra Yıldız, kadınlar 60 kiloda ilk turu maç yapmadan geçti. İkinci turda ise Arjantinli Erika Iohanna Sanchez karşısında çok kontrollü bir maç çıkararak karşılaşmayı 5-0 kazandı. 3 Ağustos’ta yapılacak çeyrek final karşılaşmasında milli sporcunun rakibi ise Finlandiya’dan Mira Potkonen oldu.

Karşılaşma sonrasında kısa bir açıklama yapan milli boksör, “Kadın takımı olarak çok iyi gidiyoruz. İnşallah altın madalyaları almak da nasip olur. Biz burada savaşıyoruz ama ülkemiz de başka şeylerle savaşıyor. Çıkan yangınlar yüzünden moralim çok bozuk. Herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.