Başbakan Erdoğan: “Güçleri yetiyorsa yıksınlar”

Atatürk-Orman-Çiftliği-başbakanlık-konutu-2014-1Başbakan Erdoğan, AOÇ içerisindeki yeni Başbakanlık binası inşaatının mahkeme kararı ile durdurulmasına tepki gösterdi.

“Hukuksuz olarak yaptığımız hiçbir şey yok. Güçleri yetiyorsa yıksınlar. Açılışını da yapacağım, içine de girip oturacağım” dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yerel medya temsilcileriyle yaptığı toplantının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Atatürk Orman Çiftliği’ndeki Başbakanlık inşaatının durdurulması kararına tepki gösteren Erdoğan, “Hukuksuz olarak yaptığımız hiçbir şey yok. Güçleri yetiyorsa yıksınlar. Yürütmeyi durdurdular, bu binayı durduramayacaklar. Açılışını da yapacağım, içine de girip oturacağım’ dedi.

“Mevcut Cumhurbaşkanımız devam edebilir”

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusuna ise “Şu an gündemimizde yok. Mevcut Cumhurbaşkanımız devam edebilir” dedi.

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla hakkında da konuşan Erdoğan “Bu Tayyip Erdoğan haram yiyenin gırtlağına yapışır. Ben Hacı Ahmet Kaptan’ın oğluyum. Haram yemedik, yemeyiz, yiyenin de gırtlağına yapışırız” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, “Üçüncü dönemin sonunda devam etmeyi düşünüyor musunuz?” sorusuna, “Benim böyle bir talebim yok. Anrcak parti isterse kongreye giderim. Benim dileğim üç dönem çalışma bir dönem dinlenme. Sonra tekrar göreve devam” yanıtını verdi.

Seçimden sonra MİT dışında Yargıtay ve Danıştay için düzenleme yapılacağını belirten Başbakan Erdoğan, Atatürk Orman Çiftliği’ndeki Başbakanlık inşaatının durdurulması kararıyla ilgili olarak da ‘Hukuksuz olarak yaptığımız hiçbir şey yok. Güçleri yetiyorsa yıksınlar. Yürütmeyi durdurdular, bu binayı durduramayacaklar. Açılışını da yapacağım, içine de girip oturacağım’ dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.