Feyzioğlu: Demek ki doğru yoldayız

Feyzioğlu-Kapadokya-2014-1TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, hafta sonu Kapodakya’da stres attı.
Ankara Barosu’nun düzenlediği etkinliğe katılarak çanak atölyelerini gezen, balona binen Feyzioğlu, “Hem muhalefet hem iktidar bize cephe alıyorsa, demek ki doğru yoldayız” dedi.
Ankara Barosu’nun hafta sonu düzenlediği günübirlik Kapadokya gezisine katılan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, yabancı konukların da bulunduğu 40 kişilik grupla Avanos’taki çanak atölyelerini ve tarihi kiliseleri gezdi, balona bindi. Ankara Barosu’nun düzenlediği ve değişik ülkelerden avukatların katıldığı toplantının ardından günü birlik gezi için Kapadokya’ya gelen 40 kişilik grup Avanos, Göreme, Zelve, Paşabağlar, Uçhisar, Ürgüp’ü gezdi. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve avukatların yer aldığı grup, balona binerek, Kapadokya’ya tepeden bakma fırsatı da buldu. Avanos’ta bulunan çanak atölyesini gezen ve çanak yapımıyla ilgili bilgi alan grup, bölgeye hayran kaldı.
Burada gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Feyzioğlu, Ankara Barosu’nun düzenlediği Kapadokya gezisine, misafir olarak katıldığını belirterek, “Aslen ben Anadoluluyum. Buraları yakından bilirim. Ancak aramızda yabancı misafirler de var. Çok sevdiğim bölgemdeyim” dedi. Yabancı avukatların, Türkiye’de yaşanan son olaylara nasıl baktığı yönündeki sorusuna, Feyzioğlu, ” Vallahi yabancı konuklar anlamakta çok zorlanıyor. Biz de anlatmakta zorlanıyoruz” diye yanıtladı. Feyzioğlu, kamuoyunda Cumhurbaşkanı adayı olmanız yönünde beklenti oluştu. Aday mısınız? Sorusuna ise, “Halkımızın teveccühüne seviniyorum. Çok teşekkür ederim. Toprağıma geldim. Halkın içinde olmaktan mutluyum. Gerçek gündemi halktan alıyorum” karşılığını verdi. Türkiye Barolar Birliği Başkanı olarak siyasi parti liderleriyle yaptığı görüşmelerle ilgili konuşan Feyzioğlu “Hem muhalefet, hem iktidar bize cephe alıyorsa demek ki doğru yoldayız” dedi. Hacıbektaş ilçesinde Hacı Bektaş-ı Veli’nin türbesini ziyaret eden Feyzioğlu ve Ankara Barosu avukatları daha sonra Ankara’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yapacağı toplantıya katılmak için bölgeden ayrıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.