Şortlu kıza saldıran şahıs için gözaltı kararı!..

İstanbul Pendik’te Asena Melisa Sağlam isimli genç kadına bir minibüste Ramazan ayında şort giydiği için saldıran ve emniyetteki sorgusunun ardından bu suçtan serbest kalan Ercan Kızılateş için Başsavcılık gözaltı kararı verdi. Ancak Kızılateş’le ilgili bugün ortaya enteresan bir detay çıktı. Kızılateş hakkında zaten başka bir suçtan dolayı tutuklama kararı olduğu anlaşıldı. Yani savcılık bugün cezaevinde olan şahıs için yeniden gözaltı kararı verdi.

Kafa karıştırıcı olayın ‘trajikomik’ hikayesi…

Üniversite öğrencisi Melisa Sağlam, geçen çarşamba günü AVM’ye gitmek için bir minibüse bindi. Şort giyen Melisa Sağlam’ın yanına gelen Ercan Kızılateş, “Bu ne biçim kıyafet. Ramazanda böyle giyinilir mi? Böyle giyinmeye utanmıyor musun?” diye bağırmaya başladı. Ercak Kızılateş, ineceği esnada, “Ahlaksız, o…” diyerek Sağlam’ın çenesine yumruk attı. Kısa sürede kamuoyunda büyük ses getiren çirkin saldırı hakkında dün akşam Başsavcılık soruşturma başlattı.

SAVCI TALİMAT VERDİ İFADESİ ALINDI VE BIRAKILDI AMA TAM KARAKOLDAN ÇIKARKEN TUTUKLANDI!
Savcının talimatı üzerine dün akşam saatlerinde Kızılateş gözaltına alındı. Ancak Kızılateş alınan ifadesinin ardından ‘bu suçtan’ serbest bıkarıldı. Kızılateş’in işlemleri sürerken onun başka bir suçtan hakkında kesinleşmiş hapis cezası olduğu ortaya çıktı. Kızılateş’in “Vergi usül kanununa muhalefet” suçundan hakkında ceza kararı olduğunu gören polis ekipleri şahsı tutuklayarak Metris Cezaevi’ne gönderildi.

SAVCILIK BUGÜN YENİDEN GÖZALTI KARARI VERDİ
Bugün ise savcılık şahıs hakkında ‘saldırı’ suçundan yeniden gözaltına alınması talimatını verdi. Kızılateş’in ise zaten cezaevinde olduğu ortaya çıktı.

***

İstanbul Pendik’te Melisa Sağlam isimli genç kadına bir minibüste Ramazan ayında şort giydiği için saldıran Ercan Kızılateş için gözaltı kararı verildi.

Üniversite öğrencisi Melisa Sağlam, geçen çarşamba günü AVM’ye gitmek için minibüse bindi. Şort giyen Melisa Sağlam’ın yanına gelen Ercan Kızılateş, “Bu ne biçim kıyafet. Ramazanda böyle giyinilir mi? Böyle giyinmeye utanmıyor musun?” diye bağırmaya başladı. Ercak Kızılateş, ineceği esnada, “Ahlaksız, o…” diyerek Sağlam’ın çenesine yumruk attı.

Kısa sürede kamuoyunda büyük ses getiren çirkin saldırı hakkında soruşturma başlatan Başsavcılık, Kızılateş hakkında gözaltı kararı çıkardı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.