Bir Berkin olayıda Silvan’da

Mehmet Ezer-Silvan-2014-1Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde dün BDP’nin düzenlediği mitingin ardından bir grup, çevrede güvenlik önlemi alan polise taşla saldırdı.

Polis, grubu dağıtmak için tazyikli su ve gaz bombasıyla müdahale etti. Polisin attığı gaz bombası kapsülünün başına isabet ettiği belirtilen 10 yaşındaki Mehmet Ezer ağır yaralandı. Mehmet Ezer, Silvan Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalesinin ardından durumu ağır olduğu için Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

MEHMET EREZ’İN DURUMU İYİYE GİDİYOR
Sağ kulağının arka kısmına isabet eden ve gaz kapsülü olduğu belirtilen cisim nedeniyle yaralanan Mehmet Erez’in sağlık durumu iyi gidiyor. Dicle Üniversitesi Genel Sekreteri Prog. Dr. Sabri Eyigün, hastaneye getirildiğinde Erez’in şuurunun gidip geldiğini ancak şu anda açık olduğunu ve durumunun iyiye gittiğini söyledi. Yoğun bakım ünitesinde gözetim altında tutulan Mehmet Erez’in, kendisini ziyaret eden Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana ile konuştuğu da belirtildi.

ZANA, BAKAN ÂLÂ’YI ARADI
Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, Ezer’in yaralanmasıyla ilgili İçişleri Bakanı Efkan Âlâ’yı telefonla arayarak görüştü. Zana, Bakan Âlâ’nın olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ve Diyarbakır’a müfettiş görevlendirileceğini söylediğini aktardı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.