Güney Ege yeni yılın ilk gününü sıcak bir havayla karşıladı

Bodrum-2014-1Yeni yılın ilk gününde Güney Ege’nin gözde turizm merkezlerinde güneşli hava etkili oldu, vatandaşlar güzel havanın tadını çıkardı.
YAŞAM-Bodrum, Marmaris ve Fethiye gibi Ege’nin kıyı kentlerinde vatandaşlar yeni yılın ilk gününde güneşli bir havayla karşılaştı. Sıcak havayı fırsat bilen yerli halk ve yılbaşı tatili için bölgede olan yerli turistler, güneşin tadını çıkarmak için deniz kenarlarına akın etti.
Bahardan kalma bir günün yaşandığı Marmaris’te, öğlen saatlerinde ilçe merkezdeki termometreler 20 dereceyi gösterdi. Marmaris Halk Plajı ve Uzunyalı Sahil Şeridi’nde çocuklarıyla yürüyüş yapan aileler sıcak havanın keyfini çıkartırken, bazıları ise sahildeki kafelerde oturarak güneşlendi. Saman İskelesi’ndeki Türkmenistan Parkı’nda da çocuklar oyun oynayarak tatilin tadını çıkarttı. Balık meraklıları ise Eski Gümrük İskelesi ve Yat Limanı’ndan oltalarını denize attı. Limandaki çok sayıda kedi de yeni yılın ilk günündeki sıcak havadan nasibini aldı ve amatör balıkçıların yakaladığı küçük balıkları yedi.
Yılbaşı tatili için Güney Ege’yi seçtikleri için memnun olduklarını belirten tatilciler, aynı anda iki mevsimin yaşanabildiği bir ülkede oldukları için kendilerini şanslı hissettiklerini dile getirdi. Yeni yılın ilk gününü güneşi görmenin mutluluğunu yaşadıklarını anlatan tatilciler, yıl boyunca böyle şanslı olmayı diledi.
Muğla’nın diğer turistik ilçeleri Bodrum ve Fethiye’de de vatandaşları yeni yılın ilk günü sıcak bir havayla karşıladı. Bodrum’da 16 dereceyi bulan sıcak havayı fırsat bilenler, Kumbahçe ve Paşatarlası sahillerindeki kafelerde oturarak güneşli havanın keyfini çıkardı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.