Necati Doğru: Rüşvet oğlanı!

Necati DOĞRU-1YAZARLAR-BİR oğul değil, iki oğul da değil, tam üç oğul. Üç oğlanın üçünün de babalarından gelen özellikleri vardı.
Özeldi bu oğullar.
Babaları bakandı.
11 yıldır Türkiye Cumhuriyeti Devleti babaların eline geçmişti. Babalar güçlerini halktan alıyorlardı. Halkın yüzde 50’si; “Bu babalar temizdir, dürüsttür, imanları tamdır, yüreklerinde Allah korkusu vardır, kul hakkı yemez, kul hakkı yedirmez, proje yapar fakat halk parasını çalmaz, çaldırmaz” diye inanmıştı.
Halk inanınca sarılıyor.
Halk babalara sarılmıştı.
Arkalarında babaları olduğu için ve babaları da devleti ele geçirmiş oldukları için “oğlanlar her zor kilidi açacak özel anahtar” olmuşlardı.
Babamın selamı var!
Babam sizi hayırla anıyor!
Babam beni gönderdi!
“Hayırlara vesile olsun” dedi!
* * *
Böyle “özel dualı selamlar, özel niyazlı beğenmeler, özel ihlaslı göndermeler, özel hayırlara vesilelerle” açıldı İstanbul Şehri’nin trilyonluk imar rantı kapıları.
Trilyonluk rüşvet pencereleri.
Trilyonluk kara para kurnaları.
Baba Bakan’ın AK Partisi’nden
büyük inşaat şirketinin sahibine “nokta imarlar” çıkartıldı. Dünya şehircilik tarihinde “nokta imar” diye bir irinli, kirli, pis icadı Baba Bakanlar’ın iktidarı yapmıştı. Sadece parti yandaşı şirkete ve parti yandaşı şahsa özgü imar planları, AK Parti’li belediyelerden; “hayırlara vesile olsun” dualarıyla geçiriliyor. Bunun adı da “nokta imar projesi” oluyordu. Sadece Baba Bakan’ın partisine yakın işadamının altın alım satımından doğmuş kara parası, Baba Bakan’ın emrindeki devlet bankasında “aklanma-paklanma-yıkanma kurnasına” sokuluyordu.
Çok özeldi oğlanlar.
Sihirbazdılar.
Kimyacı!
Simyacıydılar!
* * *
Yanlarında!
Partinin kirli kasası.
Ellerinde!
Baba asası!
Bir dokunuyorlar.
Banka, şekil değiştiriyor.
Banka, hamam oluyordu.
Bakan Babalar’ın özel yetiştirilmiş oğlan çocuklarının sihirli dokunuşu ile Devlet Bankası, “Kirli Para Yıkama Hamamı” yapılıyor, halkın, esnafın, küçük imalatçının destekçisi olsun diye kurulmuş Devlet Bankası’nda yeni dönem zengini AK Parti’li “altın alım satımcısının” kara parası, keseleniyor, sabunlanıyor, yıkanıyor ve İran peşkirleri ile kurulanıyordu.
Hamam tellakları Babalar!
Peşkirci yapıldı Oğlanlar!
* * *
İstanbul Savcısı ile Polisi’ne “Gururlanma Baba Bakan’ım senden büyük adalet var, vicdan var ve Allah var” diye bir ses geldi; bakan oğullarının “hayırlara vesile anahtarı yapıldıkları trilyonluk şehir rantı, trilyonluk rüşvet hattı, trilyonluk kara para hamamında halvet sıcaklığına” polis şefleri el attı.
Halk da umutlandı.
Bakan Babalar istifa edecek.
Soruşturmanın önü açılacak.
Adalet çalışacak diye bekledi.
Bakan Babalar, “benim rüşvet anahtarı yapılmış oğlumu soruşturacak polis şefi daha anasından doğmadı” dediler. İstanbul Emniyeti’nde “operasyon yetkisine sahip 5 üst düzey polis müdürü” görevden alındı.
Utanmaz gazeteciler!
Polis müdürleri bakan oğullarının da içinde yer aldığı “yolsuzluk-rüşvet operasyonunda” görevlerini yaptıkları için değil; operasyon yaptıklarını Vali’ye, Bakan’a, Başbakan’a haber vermedikleri için görevden alındılar iyi mi? Mihenk taşı sayılacak günlerden geçiyoruz. Gazete yazarları, baş yazarları TV’lere çıkıyorlar. Bu gazete yazarları (isimlerini siz biliyorsunuz) “Hukuk devletinde polis yaptığı soruşturmayı içine bakan oğulları girse bile valiye, bakana, başbakana haber vermezler ama biz hukuk devleti değiliz ki…” diyorlar. Böyle konuşanlar utanmaz gazetecilerdir.

SÖZCÜ

Leave a Reply

Your email address will not be published.